Ordu’yu tercih etme nedenleriniz nelerdir?

Daha önce burada başka bir işte çalıştım. Buralıyım, Orduluyum bende. Doğasını, kültürünü çok seviyorum. Daha önceki yaptığım işlerde de Ordu halkı bize çok yardımcı oldu. Bu çalıştığımız projede çok fazla bu yurtdışından aldığımız bir proje aslında. Filipinler’de 75 bölüm yayınlanmış reytinleri çok iyi bir işin lisans haklarını aldık. Bu yöreye de çok net oturdu; yaylası, doğası. O yüzden bu projeyi burada tasarlama kararı aldık. En büyük nedenlerden biri bu, aldığımız konsept buraya çok yakıştı. Ordu’yu çok seviyoruz.

“Vermem Seni Ellere” dizisinden bahseder misiniz?

Dışarıdan format aldığımız bir iş. Hırçın bir Karadeniz kızı var Zeliş. Önemli karakterlerimizden biri. Aslından ziraat okumuş köyde annesi ve babası ile kalmayı tercih etmiş. Ordu’nun zengin ailelerinden yurtdışında okumuş bir çocuğumuz var. O da burada mecburi bir evlilikten kaçıyor, düğünü terk ediyor. Ailelerden kaçtığı için yaylara çıktığında Zeliş ile yolu kesişiyor. Dizide karakterlerimizin didişmeli aşk hikayesi işleniyor. Ailelerimizin hikayeleri de işin içinde olacak. Hırçın bir kızımızla şehirli çocuğumuzun aşk hikayesi.

Şehirle bir bağ kurduğunuzu söyleyebilir miyiz?

Buralı olduğum için zaten gelip gittiğim bir yer. Birçok akrabam var. Bundan 4,5 ay önce geldim. İnsanlarla görüştükten sonra o sıcaklığı tekrar hissettiğim için burada bir proje yapalım diye karar verdik. Seçtiğimiz konsept de buraya çok oturdu. Ordu şehir merkezini de seviyorum, yaylaları da seviyorum. Çok fazla dostluk edindim burada aslında. Çevreyi özlüyorum, burada dolaşmayı özlüyorum.

Ordu’da en sevdiğiniz mekan neresi?

Ordu’da favori mekânım Çamburnu’dur. Orayı çok özlüyorum. Çambaşı yaylasını da çok seviyorum.

Ordu’da film projesi de yapmayı düşünüyorsunuz?

Kuzey Yıldızı’nın yönetmeni Ersoy Güler Ordu’da bir film çekmeyi düşünüyor. O bir film tasarlıyor ama Ordu’nun ona ne kadar kucak açacağı ile ilgili. Oda şuan gelip gidiyor belki biz de sonrasında bir film tasarlarız. Ordu Yorum/Neşe Çakar Erkin

yapımcı 4