2024 yerel seçimlerinin üzerinden geçen sürede Van'da Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Abdullah Zeydan’ın memnu haklarının Adalet Bakanlığı'nın yaptığı itiraz üzerine geri alınmasıyla Van’da güvenlik güçleri ve göstericiler arasında olaylar çıktı. Yerel seçimlerden dolayı hafta sonu oynanması gereken ancak 3 Nisan'da oynanacak olan müsabakalardan bir tanesi olan Acnturk Sigorta Van Spor Futbol Kulübü ile Ankaraspor arasındaki mücadele ise şehirde yaşanan olaylardan dolayı ertelendi.

433923203 808709974621316 1211424550469582714 N

Van'da yaşanan olaylardan dolayı karşılaşmada görevlendirilmesi gereken polis ekiplerinin futbol karşılaşmasında görev almayacağı Acnturk Sigorta Van Spor Futbol Kulübü Başkaı Feyat Kıyak'a verildiği ve bu müsabakada görev alacak olan özel güvenlik ekiplerinin de polis ekipleri olmadan karşılaşmada görev almak istemedikleri öğrenilirken, bu süreçten kaynaklı bir şekilde Türkiye Futbol Federasyonu maçın seyircisiz oynanması konusunda talepte bulunmuştu. Van Atatürk Stadyumu'ndaki maç ise ertelendi.

Acnturk Sigorta Van Spor Futbol Kulübü cephesinde maçın seyircisiz oynanması yerine erteleme konusunda talepte bulunurken, yapılan uzun görüşmeler sonucunda maçın ertelendiği açıklandı. Acnturk Sigorta Van Spor Futbol Kulübü'nün erteleme isteğini TFF'nin ilk etapta kabul etmediği öğrenilirken, ev sahibi ekibin karşılaşmanın seyircisiz oynatılması halinde sahaya çıkmayacaklarını da ilettiği karşılaşma ile ilgili olarak kayıtlara geçen bir anektod oldu.

Editör: Samet Karadağ