YouTube fenomeni Yunus Emre Şimşek (YBJ) öldü mü soruları takipçileri tarafından merak ediliyor. Peki, YBJ'nin sağlık durumunun ne durumda olduğunu ve bu konuda ortaya atılan söylentilerin gerçek mi yoksa asılsız mı olduğunu ele alacağız. YBJ öldü mü sağlık durumu nasıl? İşte detaylar...

YBJ öldü mü sağlık durumu nasıl?

23 Haziran 2024 tarihi itibariyle, YBJ'nin vefat ettiğine dair herhangi bir resmi kaynak veya güvenilir haber bulunmamaktadır.

Kendisi aktif olarak sosyal medya hesaplarını kullanmakta ve canlı yayınlar yapmaktadır. Son videosu 24 Mayıs 2024 tarihinde yüklenmiş olup, herhangi bir sağlık sorunu olduğuna dair bir belirti göstermemektedir. Bazı kaynaklarda YBJ'nin öldüğüne dair haberler dolaşsa da, bu haberlerin asılsız olduğu ve 2022 yılında çıkan eski bir haberin tekrar gündeme getirildiği anlaşılmıştır.

2022 yılında öldü iddası

2022 yılında YouTuber YBJ'nin durumu, izleyicileri arasında endişe yaratmıştı. Yakın arkadaşı LAZ'ın "YBJ öldü mü?" başlıklı videosu, sosyal medyada hızla yayıldı. Videoda LAZ, YBJ'nin ölmediğini, ancak psikolojik olarak zor bir dönemden geçtiğini belirtti. Bu sebeple 2022 yılında YBJ'nin YouTube’a bir süre ara verebileceği açıklanmıştı. Ancak şu an aktif olarak YouTube da içerikler üretmeye devam etmektedir.

YBJ Kimdir?

YBJ, gerçek adı Yunus Emre Şimşek olan, 2,24 milyon abonesi ile YouTube'da oyun içerikli videolar çeken bir fenomendir.

Kendisi hakkında bilinenler:

  • Doğduğu yer: Bilecik
  • Mesleği: YouTuber
  • Başladığı yıl: 2016
  • Diğer bilgiler: 2 yıl oyunculuk eğitimi almıştır. Instagram'da 237 bin takipçisi vardır.
Editör: Kerim Gültaş