Karadeniz'de birçok farklı spor dallarının yapıldığı yaz ayında Ordu adeta yelken ve kano'ya doyacak.  4 yıldan bu yana Ordu’da çocuk ve gençlerin hem eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak hem de profesyonel sporcu yetiştirilmesi adına kano ve yelken eğitimlerine devam eden Büyükşehir Belediyesi, yaz sezonunun girmesi ile de iki branşta Yaz Okulu açacak. Ordu Büyükşehir Belediyesince açılacak olan ücretsiz yaz okulu ile kentte yelken ve kano ile tanışmayan kalmayacak.

Altınordu ilçesi Akyazı Su Sporları Eğitim Tesisinde açılacak olan Yaz Okulu’nda yelken branşında 6-12 yaş arası, kanoda ise 8-16 yaş arası çocuk ve gençlere eğitimler verilecek. Yelken Yaz Okulu başlangıç 1 Temmuz 2024 - 9 Eylül 2024 tarihleri arasında yapılırken, Kano Yaz okulu başlangıç tarihi ise, 15 Temmuz 2024 - 9 Eylül 2024 tarihleri arasında olacak.

Yaz kursuna başvuru hakkında bilgi almak isteyenlerin ise Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesinde yer alan ilgili haber içerisindeki telefon numarasıyla bilgi alabileceği belirtildi.

Editör: Samet Karadağ