Mutlak hedefini 2.Lig olarak belirleyen ve TFF 3.Lig'de Play-Off sürecinde iki tur geçerek 3.Tur'da Aliağa Futbol A.Ş. ile eşleşen 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde maça yoğun ilgi beklenirken aynı zamanda 52 Orduspor Futbol Kulübü yönetiminin bedava bilet hamlesi maç öncesinde kaosu beraberinde getirdi. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde yönetim kurulunun maç öncesinde biletler bedavaya dağıtması ancak bu konuda yaşanan sorunlarla birlikte birçok futbolseverin biletsiz kalması maç öncesinde sorunları da beraberinde getirdi.

52 52 Orduspor Futbol Kulübü ile Aliağa Futbol A.Ş. arasında tribün girişlerinde yaşanan aşırı yığılma, bazı taraftarların ise bileti olmadan girme isteği ve bu konuda yaşanan kaos sonrasında VIP tribün giriş noktasında büyük sorunları beraberinde getirdi. Yeni Ordu Stadyumu giriş noktasında taraftarlar ile stadyum görevlileri arasında yaşanan sorunlar büyük bir soruna dönüştü. Bu noktada bir süre kapıların kapatılarak taraftarların içeri alınmadığı öğrenilirken stadyuma taraftar alınması ise devam etti.

52 Orduspor Futbol Kulübü'nün son iç saha maçı olacak Aliağa Futbol A.Ş. mücadelesi öncesinde Altaş TV’nin Tam Saha programına konuk olan 52 Orduspor Kulübü Başkanı Şükrü Bodur “Çarşamba akşamı Yeni Ordu Stadyumuna gelen biletli veya biletsiz her taraftarımız maçı izleyecek. İçleri rahat olsun”dedi.r, “Çarşamba akşamı Yeni Ordu Stadyumuna gelen biletli veya biletsiz her taraftarımız maçı izleyecek. İçleri rahat olsun” demişti.