Türkiye genelinde şehirlere yapılan stadyumlardan bir tanesi olan ve 2017 yılında ilk kez kazmanın vurulduğu Yeni Ordu Stadyumu yüksek maliyetlerle tamamlanırken sorunlar her dönem yine ayyuka çıkıyor. TFF 3.Lig'de 52 Orduspor Futbol Kulübü ve Orduspor 1967 A.Ş.'ye ev sahipliği yapan Yeni Ordu Stadyumu'nda bu sezon son olarak oynanan ve yaklaşık 20.000 taraftarın izlediği 52 Orduspor Futbol Kulübü - Aliağa Futbol A.Ş. maçı ile sezonu kapatmıştı. 2022-2023 sezonunda 38 geride kalan sezon ise 32 maça ev sahipliği yapan stadyum için taraftarların çilesinin yeni sezonda nasıl bir çözüme kavuşturulacağı merak ediliyor.

Yaşayan stadyumlar projesi ile Türkiye'de hayata geçirilen stadyumlardan birisi olan ancak isim konusunda yıllardır mutabıka varılamayan Yeni Ordu Stadyumu'nu günde 1500-2000 kişi kullanırken, futbol maçlarının yanı sıra eskrim, dart, judo, fitnes, pilates, cimnastik, atletizm, karate, masa tenisi, boks, atıcılık, wushu ve taekwondo sporları da yapılıyor. Özellikle futbol maçlarında taraftar sayısı arttıkça ise hem telefon hem de internet konusunda taraftarlar çileli maçlar izliyor. Yeni Ordu Stadyumu'nda yeni sezonda ise bu konudaki çözüm noktasında taraftarlar yetkililerden hamle bekliyor.

3.Lig ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü cephesi ise Aliağa Futbol A.Ş. ile oynayacakları maç öncesinde stadyumda yaşanan sorunlardan ötürü ilginç bir yöntem bulmuştu. Yetkililerin yıllardır çözemediği sorunla ilgili olarak sosyal medya hesaplarından Elon Musk'a çağrıda bulunan 52 Orduspor Futbol Kulübü 'Starlink Uydularınızı bize yönlendirebilir misiniz?' paylaşımını yapmıştı.

Editör: Samet Karadağ