Türk Futbol tarihinde en ilginç sezon sonlarından bir tanesi Yeni Ordu Stadyumu'nda oynandı. Play-Off iddiasını son maç öncesinde sürdüren ve mutlaka kazanması gereken maçta Siirt İl Özel İdarespor'u konuk eden Orduspor 1967 A.Ş., rakibinin ligde kalmak için bir puana ihtiyacı olduğu maçta kilidi bir türlü açamadı. Ligde kalma adına bir puana ihtiyacı olan Siirt İl Özel İdarespor, 90.dakikada attığı golle 1-0 öne geçerken bu golle büyük sevinç yaşadı. Bu golden sonra ise Orduspor 1967 A.Ş. üç gol birden buldu ve maçı 3-1 kazandı.

Orduspor 1967 A.Ş.'nin 3-1 kazanmasının ardından Siirt İl Özel İdarespor ligden küme düştü. Maçın ardından Bursa Yıldırımspor'un puan kaybının gelmemesinden dolayı Play-Off'a kalamayan Orduspor 1967 A.Ş.'de maçın bitiminde kazanan taraf olmasına rağmen üzüntü yaşadı. Yeni Ordu Stadyumu'ndaki maçta iki takım da istediğini alamazken, bu maçın heyecanını Nevşehir Belediyespor taraftarları sonuna kadar hissetti.

TFF 3.Lig'de son haftada sahasında Bitexen Adana 1954 Futbol Kulübü'nü yenerek Ordu'dan haber bekleyen Nevşehir Belediyespor, Siirt İl Özel İdarespor'un 90.dakikada gelen golüyle adeta yıkıldı. Hem futbolcular hem de taraftarlar stadyumda maçı izlerken Siirt ekibinin Ordu'daki golü sonrasında taraftarlar da futbolculara büyük tepki gösterirken Orduspor 1967 A.Ş.'nin arka arkaya gelen üç golü sonrasında Nevşehir Gazi Stadyumu'nda kümede kalma sevinci yaşandı. Nevşehir Belediyespor’un ligde kalmasını futbolcular ve taraftarlar Gazi Stadyumu'nun ortasında büyük coşku ile kutladı.