2021-2022 sezonunda kapılarını sporseverlere açan Ordu Stadyumu'nda taraftarlar bir türlü 19 Eylül Stadyumu'ndaki sıcaklığı yakalayamazken, bu sezonun son maçlarında ise Play-Off maçları olmasından dolayı doluluk oranı üst düzeye ulaşmıştı. Yeni Ordu Stadyumu'nda sezon genelinde 2.000-3.000 taraftar ortalaması olurken, son üç maç ise 12 ile 20 bin arası taraftar önünde oynandı. Yeni Ordu Stadyumu'nda ise sezonun bitmesinin ardından ihaleler başladı. Taraftarların Yeni Ordu Stadyumu olarak bildiği ancak yeni ibaresinin kalktığı ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nün Ordu Stadyumu ismini kullandığı stadyumda  Güney Tribünü Alt cephesinde yer alan iki katkı alan ihaleye çıkıyor.

yeni ordu stadyumu-9

Açık Teklif Usulü ile 13.06.2024 tarihinde saat 10.00’da Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapılacak. Yeni Ordu Stadyumu'nda Güney Tribünü Cephesi'nde yer alan iki katlı alan restoran, market ya da mağaza olarak kullanılabilecek. Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılacak olan ihalede muhtemel bedel 435.000,00 TL olarak belirlendi. TFF 3.Lig'de 52 Orduspor Futbol Kulübü ve Orduspor 1967 A.Ş.'nin kullandığı Yeni Ordu Stadyumu'nda bu ihale ise merak edilmeye başlandı.

yeni ordu stadyumuu-1

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, 2019 yılı Eylül ayında 'Her şeyiyle iyi hazırlanmış bir proje' dediği Yeni Ordu Stadyumu ile ilgili olarak 2024 yılı Mayıs ayında ''Stadyumun yeri uygun değil ama şu an onu tartışacak değiliz. Keşke öyle bir yere yapılmasaydı. Hatta ben oraya açılmadan önce başka birşeye çevrilebilir mi diye projelendirmek istedim. Biz stadyum ismi konusunda önerileri dinleriz ama kararı Gençlik ve Spor Bakanlığı verecek.'' itirafında bulunmuştu.

Editör: Samet Karadağ