Ordu Futbolu'nda ilk kazmanın 2017 yılında atıldığı ve son yıllarda 3.Lig'deki maçlarla birlikte farklı liglerin maçlarına da ev sahipliği yapıldığı Yeni Ordu Stadyumu'nda isim konusunda tartışmalar devam ediyor. Ordu'da taraftarların Yeni Ordu Stadyumu'nun ismi konusunda yıkılan stadyum olan '19 Eylül Stadyumu' isteği olduğu öğrenilirken, efsane kaleci 'Öner Piroğlu'nun isminin verilmesi de bir dönem gündeme gelmişti. Yeni Ordu Stadyumu'nda TFF 3.Lig ekipleri 52 Orduspor Futbol Kulübü ve Orduspor 1967 A.Ş.'nin maçları oynanırken, stadyum üçüncü sezonuna girmesine rağmen 'Yeni Ordu Stadyumu' ismiyle hizmet vermeye devam ediyor.

yeni ordu stadyumu-9

''Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrimize teşriflerinin anısına “Ordu 19 Eylül Stadyumu” olmasını dile getiriyoruz.'' 

52 Orduspor Futbol Kulübü'nün Play-Off 2.Tur maçında Ayvalıkgücü Belediyespor ile oynayacağı maç öncesinde ise Altınordu İlçe Belediye Başkanı Ulaş Tepe, takımın son antrenmanını ziyaret etti. Ulaş Tepe ''Play-off müsabakası öncesi 52 Orduspor Futbol Kulübü Başkanımız Şükrü Bodur ve yönetim kurulu üyeleriyle teknik heyetimizi ve futbolcularımızı ziyaret ederek başarılar diledik. Tüm taraftarlarımızı 2. Lig yolunda yarın saat 20.00’de Yeni Ordu Stadyumu’nda Ayvalıkgücü Belediyespor ile oynayacağımız Play-off 2. tur müsabakasına bekliyoruz. Bu vesileyle stadımızın isminin Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrimize teşriflerinin anısına “Ordu 19 Eylül Stadyumu” olmasını dile getiriyoruz.'' dedi.

Aşkın Ulaş 2


2017 yılında ilk kazmanın vurulduğu ve bütün tartışmalarla birlikte her sene maliyeti artarak 2021-2022 sezonunda futbol müsabakaları için kapılarını açan Yeni Ordu Stadyumu için 52 Orduspor Futbol Kulübü ile İnegöl Kafkas Spor Kulübü maçı öncesinde taraftarlar isim konusunda çalışmalar yapmış ve tribünde 'Burası 19 Eylül Stadyumu' pankartını asmıştı.