İl seçim kurullarınca, birleşik oy pusulalarının basımına ve basımı tamamlandıkça bir plan dâhilinde ilçe seçim kurulu başkanlıklarına dağıtımına ve teslimine de bugün başlanacağı belirtildi.

Yerel seçimlere ilişkin, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), Mahalli İdareler Genel Seçimleri için ilan ettiği seçim takvimi işlemeye devam ederken takvim doğrultusunda, seçime katılma yeterliliğine sahip siyasi partiler ile bağımsız adaylar, 20 Şubat'ta il ve ilçe seçim kurullarına adaylık listelerini teslim etti.

İl ve ilçe seçim kurulları, siyasi partilerin verdikleri aday listelerini inceleyerek eksiklikleri saptadı. Eksikliklerin siyasi partilerce tamamlanmasının ardından geçici aday listeleri ilan edildi.

Yerel Seçim 2-1

Geçici aday listeleri üzerindeki incelemelerin de ardından siyasi partiler, aday listelerinde meydana gelen eksiklikleri tamamlayarak ilgili seçim kurullarına dün bildirirken siyasi parti ve bağımsız adaylara ilişkin kesin listeler, bugün il ve ilçe seçim kurullarınca ilan edildi ve il ve ilçe seçim kurulu binalarına asıldı.

Birleşik Oy Pusulalarının Basımına Başlanıyor

Adayların ilanından sonra adaylıktan istifanın seçim sonuna kadar dikkate alınmayacağı ancak bu adaylar seçilirse istifaları hüküm ifade edeceği ve yerlerine kendilerinden sonra gelenler seçilmiş sayılacağı, ölüm halinde de aynı şekilde hareket edileceği açıklandı.

Yerel Seçim 3Listelerin ilanının ardından il seçim kurullarınca birleşik oy pusulalarının basımına başlanacağı belirtilirken basım işlemleri tamamlandıkça pusulalar bir plan dâhilinde ilçe seçim kurulu başkanlıklarına gönderileceği ifade edildi.

AA

Ordu'da son seçim anketi: Hangi aday önde? Ordu'da son seçim anketi: Hangi aday önde?

Editör: Merve Tepecik