2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de Çeyrek Final ilk maçında Yeşilordu Futbol Kulübü ile Galataspor karşı karşıya gelmişti. Bu karşılaşmayı Galataspor 3-1 kazanırken, maçın ikinci yarısında oyuna giren ve gol de atan Mahmut Sarıgül'ün cezalı olduğu konusunda itiraz eden Yeşilordu Futbol Kulübü'nün ilk itirazı Ordu Futbol İl Disiplin Kurulu'nda red kararı almıştı. İtirazını üst mercilere taşıyan Yeşilordu Futbol Kulübü'nün ikinci itirazı bu kez Amatör Futbol Disiplin Kurulu tarafından red aldı.

Yeşilordu Futbol Kulübü Basın Sözcüsü Caner Ersöz yapılan itirazın aleyhlerine sonuçlandığını belirterek ''27.03.2024 tarihinde Amatör Futbol Disiplin kuruluna yapmış olduğumuz itirazımız aleyhimize sonuçlanmıştır. Tahkim hakkımız olmasına rağmen sürecin ve bilgi kirliliğinin daha fazla olmaması adına tüm haklarımızı saklı tutarak karara saygı duyduğumuzu kamu oyuna bildiririz. Futbolun sadece futbol olduğu hem sahada hem de saha dışında hak hukuk kuralları çerçevesinde aramanın çok doğal bir süreç olduğunu demokratik bir kültürün gereğini her ne olursa olsun aranması gerektiğini belirtmek isteriz.Daha öncede bildirdiğimiz üzere amacımız olayı manipüle etmek ya da buradan ne çıkarır kavgası değil gerçeği bulmak hukuk nezdinde bir hak aramadır. Bu vesileyle 1.Amatör Play-off Çeyrek final rövanş maçının en kısa sürede oynanmasını talep eder Spor kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.'' açıklamasını yaptı.

Ordu 1.Amatör Lig Play-Off Çeyrek Finalinde Yeşilordu Futbol Kulübü ile Galataspor arasında oynanacak olan rövanş maçının tarihi ise kısa sürede açıklanacak.

Editör: Samet Karadağ