2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de Çeyrek Final ilk maçları geride kalan hafta sonu oynandı. Dört müsabakanın oynandığı Çeyrek Final karşılaşmalarında 23 Mart Cumartesi günü oynanan iki maçın ardından diğer iki müsabaka ise 24 Mart Pazar günü oynandı. 23 Mart Cumartesi günü Ordu 1.Amatör Lig Çeyrek Final karşılaşmasından bir tanesi olan Orduspor ile Kabadüz Belediyespor mücadelesi Spor52/Youtube üzerinden canlı olarak ekranlara gelecekken, canlı yayının başlaması ile birlikte Ordu Futbol İl Temsilcisi Fatih Çelebi canlı yayın için dilekçe verilmediğini belirterek canlı yayın yapılmasını engellerken bu konuşmalar kısa süren yayına da yansımıştı. Talimatnamelere göre alınan izinlerin ardından canlı yayın yapılmasına ise yayının başlamasıyla birlikte engel olunmuştu.

Orduspor - Kabadüz Belediyespor Maçı Canlı Yayınlanacaktı Ama... Orduspor - Kabadüz Belediyespor Maçı Canlı Yayınlanacaktı Ama...

Orduspor ile Kabadüz Belediyespor arasındaki mücadelenin canlı yayınlanması noktasında engel olan Ordu Futbol İl Temsilcisi Fatih Çelebi canlı yayın yapma ile ilgili izin alınması ve dilekçe verilmesi gerektiğini söylerken geçen sezon Ordu 1.Amatör Lig'de Perşembespor ile Eskipazarspor arasında oynanan Ordu 1.Amatör Lig Play-Off Final karşılaşması da Spor52 tarafından yayınlanmış ve bu yayın esnasında 'canlı yayın dilekçe' konusunda bir talepte bulunulmamıştı. Ayrıca Yeşilordu Futbol Kulübü ile Galataspor maçı canlı yayını konusunda da dilekçe istenmediği öğrenildi.

Pazar günü oynanan müsabakalarda da ise evrakların tam olmasına rağmen Ordu Futbol İl Temsilcisi Fatih Çelebi tarafından verilen talimat ile Spor52com ve Ordu Yorum Gazetesi'nden Samet Karadağ'ın saha içerisinden çıkarmak istenmiş ve evrakların tam olmasından ötürü bu gerçekleştirilememişti. TFF talimatnamesinde yer alan maddede ''Yerel medya mensupları için ise akreditasyon kartı hazırlanarak Denetçilere teslim edilmiştir. Müsabaka öncesinde Denetçiye başvuracak basın mensupları kimlikleri karşılığında kartları alıp müsabakayı izleyebilecekler ve müsabaka sonunda kartı iade ettiklerinde kimliklerini geri alabileceklerdir.'' ifadeleri yer alıyor.

Editör: Samet Karadağ