2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de Çeyrek Final ilk maçında Galataspor karşısında 3-1 kaybeden Yeşilordu Futbol Kulübü'nde maçın ardından yapılan itiraz kabul görmemişti. Yeşilordu Futbol Kulübü, Galataspor maçında rakip takım forveti Mahmut Sarıgül'ün 'cezalı olmasına rağmen esame listesine yazıldığı' konusunda itiraz dilekçesi sunarken bu itirazın kabul edilmediği açıklanmıştı ancak Yeşilordu Futbol Kulübü'nün yeni bir dilekçe ile itirazını üst mercilere taşıdığı için maçın ertelendiği açıklanmıştı.

Yeşilordu-FK-2

Yeşilordu Futbol Kulübü Basın Sözcüsü Caner Ersöz konu ile ilgili yaptığı açıklamada: ''24.03.2024 tarihinde kulübümüzün oynamış olduğu 1. Amatör küme play-off çeyrek final 1. müsabakasında rakibimiz tarafından cezalı oyuncu oynatıldığına dair itirazımız, futbol il disiplin kuruluna yapılmıştır. İtirazımızın hiçbir kulübe ve şahsa yönelik olmadığını, sadece futbol disiplin talimatının doğru bir şekilde uygulanması amacıyla yapıldığını önemle bildiririz. Futbol kamuoyunda bazı çevreler tarafından itirazımızın sahada mağlup olduğumuz rakibimizi masa başı kararlarla saf dışı bırakmaya yönelik olduğuna dair yanlış bir algının yayılmaya çalışıldığını ancak bunun hayal ürünü olduğunu, futbolun içinde her türlü sonuç olduğunu ve itirazımızın saha sonuçlarıyla kesinlikle ilgili olmayıp, kulübümüzün hak ve menfaatlerini savunmaya yönelik olduğunu ifade etmek durumundayız.'' dedi.

Ordu 1.Amatör Lig'de Yeşilordu Futbol Kulübü ile Galataspor arasında 30 Mart Çarşamba günü oynanan rövanş maçı ertelenirken bu süreçte verilecek karar sonrasında maç takvimi yeniden planlanacak.

Editör: Samet Karadağ