2023-2024 sezonunda kulüp tarihinde ilk kez mücadele ettiği Ordu 1.Amatör Lig'de A Grubu'nu Play-Off potasında tamamlayarak hem Süper Amatör Lig oynama hakkı kazanan hem de bu sezon Play-Off sürecine dahil olan Yeşilordu Futbol Kulübü, Gülyalı Bozkurtspor karşısında farklı bir mağlubiyet almıştı. Yeşilordu Futbol Kulübü'nde bu karşılaşma öncesinde ise kadroya katılan 37 yaşındaki Menderes Zafer Yaldız, kritik maçta oyuna sonradan girerek yeni takımının forması ile siftah yaptı.

Ordu 1.Amatör Lig ekibi Kotyora Futbol Kulübü'ne 2018-2019 sezonunda transfer olan ve bu sezondan itibaren Kotyora Futbol Kulübü'nün formasını giyen Menderes Zafer Yaldız, takımın sezonu Play-Off potasının dışında bitirmesi sonrasında birçok futbolcu gibi transfer izni istedi ve Yeşilordu Futbol Kulübü'ne transfer oldu. Menderes Zafer Yaldız, takımın Play-Off ilk hafta maçında oyuna sonradan dahil olurken yeni haftalarda ise ilk 11'de olmasının sürpriz olmayacağı öğrenildi.

Orduspor'da kariyerine başlayan ve Ordu'da birçok amatör takımda forma giyen Menderes Zafer Yaldız, altı sezondur forma giydiği Kotyora Futbol Kulübü'nde geçmiş sezonlarda Play-Off oynarken bu sezon bu başarıyı yakalayamadı ve Yeşilordu Futbol Kulübü formasını sırtına geçirdi.
 

Editör: Samet Karadağ