Yetenek kapısı nedir kimler başvurabilir? Yetenek kapısı ücretsiz mi? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Yetenek Kapısı Nedir, Kimler Başvurabilir

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, gençlerin kariyer hedeflerine ulaşmalarına destek olmak amacıyla yeni bir adım attıklarını belirtti. Bakan Işıkhan, iş ve meslek danışmanlarının Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından geliştirilen Yetenek Kapısı Platformu'nda hizmet vermeye başladığını duyurarak, gençlere bu yeni olanaktan faydalanmalarını temenni etti. Yetenek Kapısı Platformu, işverenler tarafından yayınlanan iş ve staj ilanlarını da içererek gençlere daha fazla iş imkanı sunacak. Bakan, bu girişimin gençler için hayırlı olmasını diledi.

İşverenler, Üniversite Kariyer Merkezleri, fakülteler ve öğrenci kulüpleri tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklere katılarak kariyer gelişimine önemli katkılar sağlayabilirsin. Atölye çalışmaları, örnek olay incelemeleri, seminerler, yarışmalar ve teknoloji kampları gibi farklı alanlardaki etkinlikleri gözden geçirerek, ilgini çekenlere başvuru yapabilirsin.

Farklı sektörlerden yüzlerce işverenin yer aldığı fuarlara katılarak, geniş bir ağa erişim sağlayabilir ve çeşitli kariyer fırsatlarını değerlendirme şansı bulabilirsin.

Yetenek Kapısı Ücretsiz Mi

Yetenek Kapısı ücretsiz bir uygulamadır.

Editör: Deniz İnal