Yıllardır yıkılması gündeme gelen Ordu 19 Eylül Stadyumu, geçtiğimiz Mayıs ayından itibaren resmen yıkılmaya başlanmıştı. Her geçen gün bir tribünün yıkıldığı Ordu 19 Eylül Stadyumu’nda yıkım işlemleri sona ererken şehrin eski stadyumu bugünlerde göl oldu. Stadyumun göl olması konusunda Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin herhangi bir uyarı tabelası asmaması, sadece görünmemesi için etrafını kapatması dikkat çekti. 

Yıkım esnasında alınmayan güvenlik önlemleri stadyum yıkıldıktan sonra etrafının demir levha ile kapatılmasına rağmen, stadyumda eskiden futbol oynanan alanda su birikintisinden dolayı olası hastalıklara davetiye çıkmaya başladı. Uzun süredir kirli suyun şehrin göbeğinde yer almasına rağmen Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından herhangi bir çalışma yapılmadığı öğrenildi. 

19 Eylül Stadyumu'nun alanına yapılacak olan Millet Bahçesi projesi ise resmi olarak 10 Şubat tarihinde başladığı ortaya çıkarken, proje 400 günde tamamlanacağı açıklanmıştı. Ordu’da 19 Eylül Stadyumu yerine yapışacak olan Millet Bahçesi projesinin 2025 Mart ayında bitmesi bekleniyor.

Editör: Samet Karadağ