Türkiye İşçi Partisi (TİP) Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Semih Yıldız, “Ordu İli Büyükşehir olduğundan bu yana, gerek kentleşmeye, gerek personel alımına, gerekse Ordu'nun tabiatına yönelik skandal gelişmelere karşı gösterilen toplumsal tepkiler, insanların çaresizliği, yoksulluğu ve umutsuzluğu kullanılarak iktidar tarafından bertaraf edilmiş, yargı kararları uygulanmamıştır. Büyükşehir belediyesinin " sözde sahipleri" Ordu halkına kulak tıkamış ve “ben yaptım oldu” mantığıyla Ordu'nun betonlaşmasına ve Ordu’nun derelerinin zehirlenmesine göz yummuşlardır.” Diye konuştu.

Toplu Ulaşım Çilesi var

Ulaşımda yalnızca Altınordu ilçemizde bir kısım sözüm ona yenilikler yapılmışsa da; yapılanlardan ne ulaşım emekçileri ne de her gün toplu taşıma ile okuluna ve işine gitmek zorunda kalan halkımız memnun değil diyen Yıldız, “Her sene il dışından gelen fındık işçileri insanlık dışı şartlarda ilimizde konaklamaya zorlanmakta, bu yüzden ortaya çıkan salgınlardan dolayı yaz mevsiminde acil servisler dolup taşmaktadır. Dağlık bir bölge olan ilimizde sözde mahalle olan köylerimize içilebilir su hizmetini götüremeyen büyükşehir belediye yönetimi, halkın başının çaresine bakmasına bile izin vermemekte, köyüne ev, bakkal, fırın yapmak isteyen insanlarımıza türlü bürokratik zorluklar çıkarmakta, müteahhitlere ise kapılarını ardına kadar açmaktadır. Yalnızca insana, doğaya değil hayvana da sevgi yoktur. Sokaklar sahipsiz hayvanlarla doludur. Sözde barınaklarda ise hayvanlar aç susuzdur.” Diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesini beraber yöneteceğiz

Yıldız açıklamasını şöyle sürdürdü: “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı çeşitli belediye başkanları eliyle yönetmiş ve yönetmeye devam eden zihniyet, içinde bulunduğumuz hayat pahalılığının, doğa katliamının, yolsuzluğun, iltimasın ve keyfi yönetim anlayışının mimarlarıdırlar. Ordu'nun halk için, halkla beraber, az reklam, çok iş şiarıyla yönetilmesi adına Türkiye İşçi Partisi'nden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylığımı ilan ediyorum.”

işçi partisi 2

TİP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Semih Yıldız kimdir?

Ordu Perşembeli olup 1984 doğumludur. 10 yıldır Ordu Barosu'na kayıtlı olarak serbest avukatlık mesleğini icra etmektedir. Öğrencilik yaşamından bu yana çeşitli demokratik kitle örgütlerinin çalışmalarında yer almış ve hukuki destekte bulunmuştur.

Editör: Soner Özdemir