Yıldız, mesajında şu ifadelere yer verdi. Cumhuriyet Bayramı; tarihte eşi görülmemiş bir kurtuluş mücadelesiyle bağımsızlığını kazanan milletimizin en büyük bayramıdır. Büyük Önder Atatürk'ün ve vatan sevdalısı Anadolu Halkının bizlere emanet ettiği Cumhuriyet; bu ulusun emperyalizme karşı olan mücadelesini simgeler ve bu mücadele sonrasında ulusumuzun hayatta kalma çabasını ortaya koyar.

Cumhuriyet, bir milleti kulluktan hür insan konumuna yükselttiği için çok kıymetlidir. Bunun için mücadele etmeli, cumhuriyetimizi yükseltmek ve sonsuza dek yaşatmak için üstümüze düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz. Son yıllarda, halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutlaması iktidar tarafından çeşitli bahanelerle engellenmeye çalışılmıştır, kendi halkına içinde yaşadıkları ülkenin kuruluş bayramını kutlamasını yasaklamak tarihimize kara bir gün olarak düşülmüştür.

Yıldız,açıklamasını şu sözlerle bitirdi.Bugün gelinen noktada halkın vergileriyle kendine saray yaptıran bir anlayışla karşı karşıyayız. Mahkeme kararıyla yapımı durdurulan, ama mahkeme kararı dinlenmeyen, kaçak bir yapıya Cumhurbaşkanlığı forsu asmak ülkemizin geldiği durumu açıkça gözler önüne sermektedir. Bizler olması gerektiği gibi yine halkımızla birlikte ve yine büyük bir coşku ve heyecanla bugünü kutlayarak Cumhuriyetimize sahip çıktığımızı göstereceğiz. Cumhuriyet Bayramı; Vatanıyla, Milletiyle, Cumhuriyetiyle gurur duyanların bayramıdır; Cumhuriyet`in bütün nimetlerinden yararlanıp kutlanılmasından rahatsız olanların değil. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere özgürlük ve bağımsızlığımız uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygıyla ve şükranla anıyor, emperyalizme karşı mücadele etmiş, var olma kavgası vermiş büyük Cumhuriyetimizin tüm vatandaşlarının Cumhuriyet Bayramını kutluyor, saygılar sunuyorum dedi.Haber Merkezi