Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden biri olan Yılmaz Holding'in sahibi kimdir? Yılmaz Holding, bir devasa kuruluş olarak iş dünyasında etkileyici bir iz bırakmıştır. Peki, YYılmaz Holding sahibi kimdir nereli? Yılmaz Holding şirketleri nelerdir? İşte detaylar...

Muharrem Yılmaz

Yılmaz Holding sahibi kimdir nereli?

Muharrem Yılmaz, 2 Ağustos 1957'de Bursa'da doğan bir iş adamıdır. Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde İktisat dalında yüksek öğrenimini tamamlamıştır. Üniversite eğitimi sırasında, babası Sadık Yılmaz'ın kurduğu Sütaş Süt Ürünleri A.Ş.'de çalışmaya başlamıştır.

1989 yılında şirketin genel müdürü olarak atanmış, ve 2005 yılında babasının vefatı üzerine yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlenmiştir. Ayrıca, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) 43'üncü olağan genel kurulunda yönetim kurulu başkanlığına seçilmiştir.

Ancak, 4 Haziran 2014 tarihinde sahibi olduğu Sütaş A.Ş.'nin Karacabey'deki fabrikasında yapılan işten çıkarmalara ve işçilerin düzenlediği grevlere bağlı olarak, TÜSİAD'ın itibarına zarar verdiği gerekçesiyle görevinden istifa etmiştir. Bu istifa, TÜSİAD'ın kuruluşundan beri görevde bulunan başkanların istifa ettiği ilk durum olmuştur.

Yılmaz Holding şirketleri nelerdir?

Türkiye'nin en büyük şirketlerinden olan Sütaş A.Ş. holding iştirakleri arasında yer alıyor.

Editör: Haber Merkezi