Aybastı ilçesini ziyaret eden Enver Yılmaz, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Hilmi Güler yönetiliyor

Yılmaz, “ Bunlar hizmet yapamadılar. Niye yapamadılar. Hilmi Güler yöneten belediye başkanı değil yönetilen belediye başkanıdır. Hilmi Bey’in bu konudaki iradesini İstanbul’da ki bir ekip Ordu’ya çökmek suretiyle çeteler yönetiyor Ordu Büyükşehir Belediyesini dedim. Yine aynı noktadayım. Ordu Büyükşehir Belediyesini Hilmi Güler yönetmiyor. Hilmi Güler’e gel diyorlar geliyor, git diyorlar gidiyor.” Dedi.

Gemileri yaktım da geldim

Ben gemileri yakmış da gelmiş bir adamım kibrit çöpünden korkacak adam değilim diyen Yılmaz: “Benim 10 yıldır dokunulmazlığım yok. Birinin elinde belgesi varsa Cumhuriyet savcılarına gitsin. Gidemiyorsa iftira atıyordur.” Diye konuştu.

Cücük dağıtmakla övünüyorlar

Yılmaz, “552 proje dediler. Bu projelerden Aybastı’ya bir şey düşmedi. Bu projelerde ne var biliyor musunuz? Aybastı’ya kaz dağıtmak, ördek dağıtmak, cücük dağıtmak var. Bir de Ordu’da kaz var gibi bununla ilgili tesis yaptık diye övünüyorlar. Kaz kesimhanesi yapmışlar. Bununla övünüyorlar.” Dedi.

Bu zamana kadar sahte miydin?

Hilmi Güler’in seçim sloganı Gerçek Belediyecilik için de eleştiri yapan Yılmaz, son olarak şunları söyledi: “ Sloganları Gerçek Belediyecilik. Kardeşim sen bu zamana kadar gerçek değil miydin? Bizi mi kandırıyordun. Hayal miydin? Yalan mıydın? Şimdiye kadar iktidar partisinin belediye başkanı değil miydin?” 

Editör: Soner Özdemir