2023-2024 sezonunda mücadele ettiği Trendyol Süper Lig'de sezon başında kadrosuna kattığı oyuncularla birlikte adeta transfer şampiyonu olmasına rağmen alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren Yılport Samsunspor, devre arasında da transfer yapacak. Kadroya A takımda direkt oynayacak olan oyuncuları katmak isteyen Yılport Samsunspor'da teknik direktör Markus Gisdol ile birlikte transfer toplantıları yapılırken aynı zamanda Kulüp Başkanı Yüksel Yıldırım da bazı oyuncularla ön görüşme yapıyor. Yılport Samsunspor'da gündemde olan transferlerden birisi Anthony Nwakaeme konusunda Başkan Yüksel Yıldırım açıklamalarda bulundu.

Antony Nwakaeme

Trabzonspor'un eski yıldızı Anthony Nwakaeme ile daha öncelerde görüşme yaptıklarını ve anlaştıklarını söyleyen Yüksel Yıldırım, Samsun Haber'de yer alan transfer açıklamasında şunları söyledi. "Taraftarımızın en çok merak ettiği konuların başında gelen bu transferle ilgili ilk kez konuşuyorum. Evet oyuncunun kendisiyle çok zaman önce görüşmem olmuştu. O dönem tahtamızın kapanmasıyla görüşmenin de bir anlamı kalmamıştı. Ancak geldiğimiz noktada transfere izin çıkınca hocamıza önerdik. Markus hoca oyun sistemine uygun olmadığı gerekçesiye bu transferi istemedi" 

gisdoll

34 yaşındaki Nijeryalı kanat oyuncusu Anthony Nwakaeme, kariyerine Suudi Arabistan 1.Lig ekibi Al-Fayha devam ederken Trabzonspor'da 145 maçta 47 gol atarak 40 asist yapmıştı.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ