Geçen sezon Trendyol Süper Lig'de mücadele eden ve sezonun ilk yarısında Alman teknik direktör Markus Gisdol'u göreve getirerek ligde kalmayı başaran Yılport Samsunspor'da yine bir Alman teknik direktör göreve gelebilir. Sezonun sonunun yaklaştığı haftalarda Markus Gisdol ile yeniden anlaşma zemini arayan ancak anlaşamayan Karadeniz temsilcisinde, teknik direktör konusunda birçok isim gündeme geliyor. Sports Digitale Genel Yayın Yönetmeni Yağız Sabuncuoğlu ise Yılport Samsunspor'un Alman teknik direktör Thomas Reis ile anlaştığını açıkladı.

samsunspor

50 yaşında olan Thomas Reis, antrenörlük kariyeri öncesinde Bochum'da scout olarak göreve başlarken daha sonra ise Bochum Kadın Futbol Takımı'nda görev aldı. Mavi-Beyazlı ekipte yardımcı antrenör olan ve U19 takımında teknik direktörlük yaptıktan sonra A Takımda da çalışan Thomas Reis, Wolsfburg ve son olarak Schalke 04'ü çalıştırdı. Görev aldığı takımlarda uzun süre kalmasıyla bilinen Thomas Reis, Bochum'da 100'ün üzerinde maçta görev alırken Wolfsburg'da 91 ve Schalke 04'te 31 maçta görev aldı. Alman teknik direktör Thomas Reis, 2022-2023 sezonu başında göreve başladığı Schalke 04'te 31 maçta 9 galibiyet 8 beraberlik ve 14 mağlubiyet alarak geçen sezonun başında takımdan ayrılmıştı.

Alman teknik direktör Markus Gisdol, Karadeniz temsilcisi Yılport Samsunspor'da 32 maçta 13 galibiyet, 9 beraberlik ve 10 mağlubiyet alarak 1.5 puan ortalaması tutturmuştu.
 

Editör: Samet Karadağ