2023-2024 sezonunda mücadele ettiği Trendyol Süper Lig’de ilk üç haftada sadece bir puan alan Yılport Samsunspor’da, son oynanan Mondihome Kayserispor maçının ardından teknik direktör Hüseyin Eroğlu’dan açıklama geldi. Mondihome Kayserispor maçı hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğlu, aynı zamanda transfer sürecinden de bahsetti.

hüseyin eroğlu

''Yeni Oluşan Bir Takımız''

Yılport Samsunspor’u 1.Lig’den Süper Lige çıkartan teknik direktör olan Hüseyin Eroğlu, Mondihome Kayserispor maçı sonrasında kulübün resmi sitesine yaptığı açıklamada: “Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu karşılaşmayı kaybettiğimiz için son derece üzgünüz.  Özellikle 70 ile  90. dakikalar arasında net 2 pozisyonu değerlendirsek buradan üç puanla ayrılabilirdik.  Kayserispor kadrosu uzun zamandır beraber oynuyor ve bir şablonları var.  Biz ise yeni oluşan bir takımız ve iki oyuncumuz henüz ilk kez bu maçta yer aldı.  Oyun felsefemizde bir sorun yok, sonuçlandırmada sıkıntı yaşadığımız bu maçta da açıkça görüldü.  Maça 5-4-1 düzeninde başladık.  Kontrollü oyun, hızlı pasla hücum geçişlerini tamamlamak planındaydık. Defansımızdaki bir anlık tereddüt ve hata 12. dakikada geriye düşmemize neden oldu. Buna rağmen ön alan baskısıyla oyun planımızdan taviz vermedik ve bana göre çok güzel bir hücum geçişiyle golü bulduk beraberliği sağladık.  33. dakikada Taylan Antalyalı ile net pozisyonumuzda golü bulabilsek farklı bir hikaye yazabilirdik. Kontrollü hücum geçişleriyle gol ararken, yine bir zamanlama hatasıyla golü kalemizde gördük ve ilk yarıyı 2-1 yenik kapattık. İkinci yarıda 60 ve 70. dakikalar arası haricinde tüm oyun üstünlüğü bizden yanaydı ama golü başaramadık.’’ dedi.

Yılport Samsunspor Galibiyeti Unuttu Yılport Samsunspor Galibiyeti Unuttu

Hüseyin Eroğlu, Yılport Samsunspor’un ilerleyen dönemlerde ilk 10 sıranın içerisinde olacağını söylerken: ‘’Transfer çalışmalarımız sürüyor. Takımın belli bölgelerine yapılacak takviyelerle toparlanıp, hedefimiz olan ilk 10'u yakalayacağız. Ben takımıma sonuna kadar  güveniyorum.“ İfadelerini kullandı.