Geçen sezon Alman teknik direktör Markus Gisdol’ü göreve getiren ve sezon sezonunda ligde kalmayı garantileyen Yılport Samsunspor, Gisdol ile yeniden anlaşamamıştı. Karadeniz temsilcisi yine bir Alman çalıştırıcı ile anlaşırken Thomas Reis ile 1+1'lık resmi anlaşmaya vardı. 

Nuri Asan Tesisleri'nde yapılan imza törenine Operasyon Direktörü ve İcra Komitesi Üyesi Soner Soykan, Futbol Direktörü Fuat Çapa, İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır ve Mali İşler Direktörü Koray Yalçın katıldı. İmza töreni sonrası konuşan Teknik Direktör Thomas Reis, "Samsun çok güzel bir şehir. Buraya geldiğim için mutluyum. Stadyumu, tesisleri ve Samsunspor Futbol Akademisini gezdim, çok beğendim. Takımımızı başarıya taşımak için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Taraftarlarımızın desteğiyle büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı. 

Görev aldığı takımlarda uzun süre kalmasıyla bilinen Thomas Reis, Bochum'da 100'ün üzerinde maçta görev alırken Wolfsburg'da 91 ve Schalke 04'te 31 maçta görev aldı. Alman teknik direktör Thomas Reis, 2022-2023 sezonu başında göreve başladığı Schalke 04'te 31 maçta 9 galibiyet 8 beraberlik ve 14 mağlubiyet alarak geçen sezonun başında takımdan ayrılmıştı.

Editör: Samet Karadağ