2023-2024 sezonunda mücadele ettiği Trendyol Süper Lig'de kritik bir mücadeleye çıkan ve kendi taraftarı önünde Mondihome Kayserispor'u 2-0 yenen Yılport Samsunspor'da bir maçta üç kez kaptan değişti. Kritik mücadeleye kaptan olarak Moryke Fofana başlarken, pazuband son yarım saat içerisinde adeta saha içerisinde dolaştıkça dolaştı. Karadeniz temsilcisinde Mondihome Kayserispor maçında kaptanlık pazubandını takan oyundan çıkarken maçı ise Osman Çelik kaptan olarak bitirdi.

osman çelik

Mondihome Kayserispor maçında ilk 11'de sahaya çıkan tecrübeli kanat oyuncusu Morkye Fofana, Yılport Samsunspor kaptanı olarak sahaya çıkan isim olurken mücadelenin üçte ikilik bölümünde takımın kaptanı oldu. Teknik Direktör Markus Gisdol maçın 60.dakikasında tecrübeli futbolcuyu kenara alırken, Fofana oyundan çıktığı esnada kaptanlık bandını Zeki Yavru'ya verdi. Maçta bir gol atıp bir asist yapan Zeki Yavru, 10 dakika boyunca taktığı kaptanlık bandı sonrasında 71.dakikada oyundan çıktı ve takımın yeni kaptanı Alim Öztürk oldu.

Yılpor Samsunspor

Fofana ve Zeki Yavru'dan sonra koluna kaptanlık bandını takan isim Alim Öztürk olurken tecrübeli savunma oyuncusu ise 11 dakika sonra mücadelenin 81.dakikasında oyuna giren Osman Çelik'e kaptanlık pazubandını verdi. Osman Çelik'in oyuna girdiği esnada Alim Öztürk oyunda kalmaya devam ederken, Öztürk'ün kaptanlığı Osman Çelik'e vermesiyle birlikte Yılport Samsunspor'da bir maçta dört kez farklı bir kaptan sahada yer aldı.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ