Trendyol Süper Lig'de son maçlar öncesinde ligde kalmayı matematiksel olarak garantileyen Yılport Samsunspor'da yeni sezon planlamaları erken başladı. Yılport Samsunspor'da teknik direktör Markus Gisdol konusunda görüşmeler sürerken bu görüşmeler netlik kazandı ama taraflar anlaşamadı. Yılport Samsunspor cephesinden yapılan açıklamada ''2023/24 Futbol Sezonunda birlikte yol yürüdüğümüz ve sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan Teknik Direktörümüz Sayın Markus Gisdol ile Kulüp Yönetimimiz arasında görüşmeler bugüne kadar birkaç sefer yapılmış ve Kulübümüz, kendisiyle yeni sezonda da çalışmak istediğini her fırsatta iletmiştir.'' denildi.

Yılpor Samsunspor

Yılport Samsunspor kulüp resmi hesaplarından yaptığı açıklamanın devamında ''Yapılan son görüşmede de kendisine kalması için son teklifimizi sunmuş olmamıza rağmen, Sayın Markus Gisdol kendi kararından dönmemiş, kısacası ikna yönündeki tüm çabalara rağmen yeni sezonda bizimle devam etmek istemediğini dile getirmiştir. Sayın Gisdol, Kulübümüzden, Şehrimizden ve Taraftarımızın desteğinden çok mutlu olduğunu, burada hep başarıyla anılmak istediğini ve geçmişte yaşadığı kötü ve başarısız tecrübeleri tekrar Samsunspor'da yaşamak istemediğini ileterek ayrılma kararı aldığını ifade etmiştir. Eğer bir gün Türkiye'de çalışmayı düşünürse bu kulübün Samsunspor'dan başka bir kulüp olmayacağını defaatle ifade etmiştir. Samsunspor'u uzun süre sonra yükselmiş olduğu Süper Lig'de tutma başarısı gösteren ve Kulübümüzün başarısına birçok katkı sunan Sayın Markus Gisdol ve Ekibine tüm Samsunspor Camiası, Taraftarları, Yönetimi ve Çalışanları adına çok teşekkür ediyor, bundan sonraki kariyerlerinde başarılar diliyoruz.'' ifadeleri yer aldı.

Markus Gisdol

Alman teknik direktör Markus Gisdol, Karadeniz temsilcisi Yılport Samsunspor'da 32 maçta 13 galibiyet, 9 beraberlik ve 10 mağlubiyet alarak 1.5 puan ortalaması tutturmuştu.

Editör: Samet Karadağ