2022-2023 Sezonu Süper Lig Şampiyonu Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası Şampiyonu Fenerbahçe arasında 29 Aralık 2023 tarihinde oynanacak 2023 Turkcell Süper Kupa müsabakası öncesinde Mustafa Kemal Atatürk tişörtü olan taraftarlarının stadyuma alınmaması ve takımların maç öncesinde Mustafa Kemal Atatürk tişörtleri ile ısınmaya çıkmasına izin verilmemesi sonrasında takımlar konakladıkları otelden stadyuma gitmemişti.

samsun 19 mayıs

Hem Galatasaray hem de Fenerbahçe kafilesi yaşanan olaylarla ilgili olarak karşılaşmayı oynamadan Türkiye'ye dönme kararı alırken, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da bulunan Al-Awwal Park (Kral Suud Üniversitesi) Stadyumu'nda oynanması gereken maç ertelendi. Trendyol Süper Lig ekibi Yılport Samsunspor ise maçın ertelenmesi kararı sonrasında yaptığı açıklamada iki takımı da Samsun'a davet etti.

samsunspor

Yılport Samsunspor cephesinden yapılan açıklamada “Işıkları açtık, bayrakları astık, Samsun'a bekliyoruz.” ifadeleri yer alırken, Beşiktaş'ta ‘’Cumhuriyetimizin 100. yılında oynanacak Süper Kupa finalini, uygun bir tarihte, Atamızın semtinde, dünyanın en güzel stadında oynamak üzere, Atatürk sevdalılarını Türk bayraklarıyla Dolmabahçe’ye bekleriz.’’ açıklamasını yaptı. 

Ayrıca Bitexen Antalyaspor, MKE Ankaragücü, EMS Sivasspor ve Bitexen Giresunspor da yaptıkları açıklamayla Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa finalinin kendi stadyumlarında oynanması yönünde çağrıda bulundu.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ