Türk Futbolu'nda bu sezon oldukça eleştirilen ve yüksek sesle istifası istenen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, yeni sezon öncesinde görevden ayrılabilir. Türkiye Futbol Federasyonu 18 Temmuz'da Seçimli Genel Kurulu kararı alırken bu karara ise yoğun tepki geldi. Birçok futbol kulübü tarafından Türkiye Futbol Federasyonu'nun Seçimli Genel Kurulu kararı tarihine tepki gelirken, bu kulüplerden birisi de Yılport Samsunspor oldu.

tff

Yılport Samsunspor, Türkiye Futbol Federasyonu'nun 18 Temmuz'da yapılmasını kararlaştırdığı Seçimli Genel Kurulu kararına tepki gösterdi. Kırmızı beyazlı kulüpten yapılan yazılı basın açıklamasında: ''Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından 18.07.2024 tarihi için Seçimli Genel Kurul kararı alındı. Ancak, açıklanan Genel Kurul tarihi oldukça geç olduğu gibi, bu tarihe kadar 3.5 aylık sürede ne gibi aksiyonlar alınacağı konusunda hiçbir bilgi kamuoyu ile paylaşılmadı.  HAKSIZLIK YAPILIYOR Futbolumuzdaki mevcut ortam ve gidişat ile MHK ve VAR'ın günden güne artan haksız ve hakkaniyetiz kararları dikkate alındığında, her geçen gün kan kaybeden ve marka değeri düşen Türk Futbolumuzun kaybedecek bir dakikası dahi bulunmamaktadır. Her zaman temiz, adil ve eşit futbolu savunan Samsunspor Futbol Kulübü ve Camiası; Süper Kupadaki bardağı taşıran son damladan sonra, futbolumuzda ki bu mevcut ortam ve kötü gidişattan oldukça rahatsızdır.  ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR Bu nedenle, Türk Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun yapması gereken, ivedilikle alacağı aksiyonlar ile Türk Futbolunu bu kaos ortamından ve kötü gidişattan bir an evvel çıkarması olacaktır. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan talebimiz; sezon sonunu beklemeden hızlı bir şekilde Seçimli Genel Kurula gidilmesinin sağlanması ve herkes için adil bir seçimin gerçekleştirilmesidir. Ayrıca, seçimli Genel Kurulda başkanlık yarışının çoklu adaylı yapılması ve TFF’nin tüm kurullarının da adil bir biçimde seçimle belirlenmesi gerekliliğini kamuoyunun dikkatine sunarız" ifadeleri yer aldı.

samsunspor

Karadeniz ekibi Yılport Samsunspor'da birçok kulüp gibi sezon sonunu beklemeden hızlı bir şekilde Seçimli Genel Kurula gidilmesinin sağlanması ve herkes için adil bir seçimin gerçekleştirilmelidir yönünde görüş açıkladı.