Fernando Santos'la yollarını ayırdıktan sonra teknik direktör arayışlarına başlayan Beşiktaş'ta bu sezonun Serdar Topraktepe ile tamamlanması beklenirken takımın yeni sezon için teknik direktör konusunda hamle yapacağı ancak bu konunun acil bir kararla alınmayacağı öğrenildi. İngiltere'den The Athletic'in haberine göre; Beşiktaş, Jürgen Klopp'un yardımcı antrenörlüğünü yapan Pepijn Lijnders ile ilgilendiği ve Liverpool'dan ayrılacak olan Kloop'un ekibinde yer alan Hollandalı Antrenör Pepijn Lijnders'in Beşiktaş'ın teklifini değerlendirmeye aldığı öğrenildi. Beşiktaş, yurt içinde de bazı teknik direktörlerle görüşme yapacağı ve bu listede Markus Gisdol'un ilk sırada yer aldığı öğrenildi.

Besiktas Gol Sevinci

Bu sezon Yılport Samsunspor'un başına geldikten sonra yükseliş yakalayan ve kendine özgü bir oyun tarzı ile Yılport Samsunspor'a puan ve puanlar kazandırmaya devam eden Markus Gisdol, Yılport Samsunspor'un başında lig maçlarında 24 kez teknik direktör olarak sahaya çıktı. 54 yaşındaki Markus Gisdol, Yılport Samsunspor ile çıktığı lig maçlarında 10 galibiyet alırken 7 beraberlik ve 7 mağlubiyet aldı. Markus Gisdol, Yılport Samsunspor ile son deplasman maçında Beşiktaş'tan bir puan almıştı.

Markus Gisdol

Yılport Samsunspor'daki performansı ile özellikle Almanya'da bazı takımların yeni sezon planlama konusunda takımın başında görmek istediği teknik direktör olan Markus Gisdol'ün, Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü olmasının da sürpriz olmayacağı öğrenildi.