Robot Yarışmasında Derece Elde Eden Öğrenci Ve Öğretmenler Ödüllendirildi

27 Mayıs 2014 Salı 16:05
Bu haber 79681 kez okundu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 8. Uluslararası Robot Yarışmasında derece elde eden öğrenciler ve öğretmenleri Yerköy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi okul müdürü Muammer Almacı tarafından ödüllendirildi.Yerköy Teknik...

Robot Yarışmasında Derece Elde Eden Öğrenci Ve Öğretmenler Ödüllendirildi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 8. Uluslararası Robot Yarışmasında derece elde eden öğrenciler ve öğretmenleri Yerköy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi okul müdürü Muammer Almacı tarafından ödüllendirildi.
Yerköy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü tarafından okulda düzenlenen törende, dereceye giren öğrenciler ve öğretmenler çeşitli hediyelerle ödüllendirdi. Okul Müdürü Muammer Almacı, iki kategoride yarışan bin 29 robot arasında “Temalı” kategorisinde 4’üncü “Çizgi İzleyen” kategorisinden ise 1-2 ve 3 üncülük aldıklarını söyledi. Yerköy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Robot Kulübü Öğretmen ve Öğrencileri Uluslararası 8. Robot yarışmalarında geçen sene olduğu gibi bu sende dereceler alarak büyük bir başarı sergilediklerini ifade eden Almacı, “ Bu başarıyı da emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize tablet bilgisayarla ödüllendirmek istedik. Üç yıldır üniversite ve lise katılımlı, uluslar arası robot yarışmalarında binlerce yarışmacı arasından ilk 3 dereceyi alarak zirve yapan öğretmen ve öğrencileri tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından dereceye giren öğrenciler tablet bilgisayar ile ödüllendirildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x