2023-2024 sezonunun devre arasında Fatih Terim'in isteği doğrultusunda Fenerbahçe'den Panathinaikos'a transfer olan Samet Akaydin, Fenerbahçe'ye geri dönüyor. Yunanistan Ligi'nde şampiyonluğu kaybettikten sonra teknik direktör Fatih Terim ile yollarını ayıran Panathinaikos, 19 Mayıs günü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımdan dolayı ise Türk Futbolcu Samet Akaydin'ı kadro dışı bıraktı. Montella ile Yukatel Adana Demirspor performansı üst seviyeye çıktıktan sonra Fenerbahçe'ye transfer olan ve devre arasında Panathinaikos'a kiralan Akaydin, Türkiye'ye geri dönüyor.

Yağız Sabuncuoğlu'nun haberine göre; 19 Mayıs'ta sosyal medya hesabından Atatürk'ün fotoğrafını paylaşan tecrübeli futbolcuya, kulübünden uyarı geldi. Panathinaikos'un gönderiyi sildirme isteğini reddeden Samet Akaydın, kulüp tarafından kadro dışı bırakıldı. Sabuncuoğlu ayrıca Fenerbahçe'den Panathinaikos'a kiralık olarak giden Samet Akaydin'ın kısa süre içerisinde İstanbul'da olacağını belirtti.

Kiralık olarak Yunanistan ekibi Panathinaikos'ta olan Samet Akaydin, Yeşil-Beyazlı ekipte 15 maça çıkarken Samet'in menajerinin Panathinaikos yetkilileri ile fesih görüşmeleri için Yunanistan'a gittiği öğrenildi.

Editör: Samet Karadağ