2019-2020 sezonu başından bu yana her yaz ayında Ordu Futbolu'nda birleşme dedikoduları bu yaz döneminde de üst seviyelere çıkmıştı. Her yaz ayında birleşme ihtimali olan takımların ismi değişirken geçen sezon Ünye 1957 Spor da dahil olduğu birleşme konuları bu sezon 3.Lig'de takımların aldığı başarısız sonuçların ardından yine ayyuka çıkmıştı. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde Başkan Şükrü Bodur, Olağan Genel Kurul'da yaptığı açıklamada birleşme konusuna değindi.

şükrü bodur-10

Kendisinin birleşme ile ilgili önerilerde bulunduğunu ancak cevap alamadığını belirten Şükrü Bodur ''Futbol camiasının gündeminde olan birleşme olayından bahsetmek istiyorum. 5.6.2024 tarihinde yapmış olduğum açıklama “50 yıldır Ordu spor camiasının içinde bulunan bir insan olarak 10 yıl efsane Orduspor başkanlığı yapmış bir kardeşinizim. Şükrü Bodur olarak ben de tek takımda birleşmek istiyorum. Her kesim birleşme taraftarı ama bunun nasıl yürüyeceği konuşulmuyor.” Bu açıklamamda aynı zamanda şahsım adına önerilerde bulundum ama yeterli cevap verilmedi. Bu tıkanıklığın benden kaynaklı olmadığını bilinmesini rica ediyorum.'' dedi.

Şükrü Bodur-7

52 Orduspor Futbol Kulübü'nün yola devam edeceğini belirten ve zaman kaybının kulüplere zarar vereceğini belirten Şükrü Bodur ''Ligler Eylül ayında başlayacaktır. Gruplar belli olmuştur, transferler başlamıştır. Birleşecek kulüpler transfer çalışmaları yapmaktadır. Birleşme olacak diye zaman kaybedilmemesi gerekmektedir. Zaman kaybı birleştirilecek kulüplere de zarar verecektir. 52 Orduspor Futbol Kulübü hali hazır durumda devam edecekmiş gibi hazırlıklarına başlamıştır. Teklif ettiğimiz heyetin sezon sonuna kadar yapılacak olan çalışmalarda sezon sonunda tek takımla birleşilmesi kararı alınması daha sağlıklı olacağı inancındayım.'' ifadelerini kullandı.

Editör: Samet Karadağ