CHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zekai Sana, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Sana, Çamaş ve Ünye ilçelerinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Sana’ya ziyaretlerinde CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP Ordu İl Başkanı Bülent Akpınar, CHP Ünye Belediye Başkan adayı Cumhur Öztürk ve partililer eşlik etti.

S A N A

Ziyaretlerde vatandaşların sorunlarını dinleyen Sana, çözüm önerilerini paylaştı. Sana, halkın parasını halka harcayan halka hizmet anlayışını ön plana çıkaran, halk için belediyecilik yapan bir anlayış değişikliğine ihtiyaç olduğunu söyledi. Sana, “10 yıllık geçmişi olan Ordu Büyükşehir’in iki tane başkanı var birincisi neyse ikincisi o, ikincisi neyse birincisi o. Zaten kendileri de söylüyorlar aynı partinin üyesiyiz o zaman aynı anlayıştasınız. Şimdi birbirleri koltuk için yarışıyorlar.” dedi.

S A N A 1

Rakiplerine meydan okudu

Sana, seçim yarışında iddialı olduğunu belirterek, rakiplerine meydan okudu. Sana, “Tabi artık o yarışta bizde varız. Meydan başlangıçta ikisine kalmış gibi görünüyordu ama bundan sonra o yarışta bizde varız. Hatta o anlayışı mahkum edip halkçı, toplumcu, hizmet belediyeciliği ön plana çıkararak ipi göğüsleyeceğimizi görüyorum. Biz sessiz ve derinden geliyoruz ama ama arap atı gibiyiz açıldık gittikçe hedefe daha da yaklaşıyoruz.” diye konuştu.

S A N A 2

Sana, birbirinden farkı olmayan iki belediye başkan adayı gelsinler geçmiş 10 yılda neler yaptıklarını bir yuvarlak masada toplanalım sadece 3’ümüzde değil diğer belediye başkan adayları da var. Onları da sıfırdan başladıkları için eşit gözle bakıyoruz. CHP anlayışı olarak böyleyiz demokrasi anlayışımız böyle. Onlar geçmişte ne yaptıklarını anlatsınlar, biz ne yapmadıklarını anlatalım ve onların yaptıklarından daha iyi neler yapabileceğimizi anlatalım hodri meydan diyorum." ifadelerini kullandı.

Sana, canlı yayın istediğini de dile getirerek, “Canlı yayın istiyoruz onların istediği yerde istediği kanalda, istediği mekanda geçmişteki bürokratlarıyla, danışmanlarıyla gelsin ben tek başıma geleceğim.” dedi.

Editör: Atakan Öztürk