2019 yerel seçimlerinde AK Parti adayı Ömer Arısoy’un yüzde 50,42 ile kazandığı Zeytinburnu’nda, bu yılki seçim tahminleri farklı bir tablo çiziyor.

Kızılboğa’nın tahminlerine göre, CHP adayı Soytürk yüzde 42,0 ile lider durumda. AK Parti adayı Ömer Arısoy ise yüzde 40,4 ile takip ediyor. Diğer adaylar ise şu şekilde sıralanıyor: Yeniden Refah Partisi’nden Gökhan Kasap yüzde 6,9, İYİ Parti’den Kürşat Özer yüzde 5,8, ZAFER Partisi’nden Aydemir Alıçlar yüzde 2,6 ve diğer adaylar toplamda yüzde 2,3 oy alıyor.

Kimdir Bu Onur Soytürk?

1980 Samsun doğumlu Onur Soytürk, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden mezun. Profesyonel kariyerine İstanbul Metropoliten Planlama Merkezi’nde başlayan Soytürk, çeşitli kurumlarda şehir planlamacısı ve kentsel dönüşüm şefi olarak görev aldı. 2019’da İstanbul İmar İnşaat A.Ş Genel Müdürlüğü’ne atanan Soytürk, evli ve iki çocuk babası.

Zeytinburnu’nun geleceği için yarışan adaylar arasında, tecrübeli şehir plancısı Onur Soytürk’ün öne çıkması, ilçenin kentsel dönüşüm ve gelişim projelerine verdiği önemi gösteriyor. 31 Mart’taki seçimler, Zeytinburnu’nun yönünü belirleyecek önemli bir dönemeç olacak.

Ordu Ünye'de kesintisiz seçim anketi Ordu Ünye'de kesintisiz seçim anketi

Editör: Atakan Öztürk