Geçtiğimiz hafta Bursa Yıldırımspor ile Ordu'da 0-0 berabere kalan Orduspor 1967 A.Ş. bu sezon ilk kez gol atamadığı maçın ardından bir puan alırken bu süreçte sezon hedefini de değiştirdi. Orduspor 1967 A.Ş.'de kalan 6 maç öncesinde lider Bitexen Adana 1954 Futbol Kulübü'nün 16 puan gerisinde kalınırken matematiksel olarak şampiyonluğun gitmesine ramak kaldı. Hafta sonunda lider Bitexen Adana 1954 Futbol Kulübü alacağı bir galibiyet ile ligde matematiksel olarak şampiyonluk şansı kalmayacak olan Orduspor 1967 A.Ş.'de hedef Play-Off'a döndü.

Orduspor 1967 A.Ş.-61

Ligde ilk dört maçını kaybeden ancak şampiyon olacaklarını iddia eden Orduspor 1967 A.Ş. Başkanı İsa Akçay, 11.haftada yine zirvenin 16 puan gerisinde olunan haftanın ardından ''Pes etmek, zorluklar karşısında geri adım atmak benim karakterimde hiç bir zaman olmamıştır.  İnanç ve azim. Bugünkü galibiyetin özeti. Biz bu davaya, şampiyonluk sevdasına yüreğimizi koyduk. Bu takım son ana kadar savaşacaktır.'' demişti. Akçay'ın açıklamalarında sonuna kadar savaşacak ibareleri yer alırken takım ise ikinci yarının ortalarında şampiyonluk inancından vazgeçti.

İsa Akçay-2

3.Lig'de kulüp tarihinde üçüncü sezonu olan Orduspor 1967 A.Ş.'de geçmiş iki sezonda takım Play-Off'a kalırken bu sezonda artık yeni hedefin Play-Off olduğu öğrenildi. Orduspor 1967 A.Ş.'de kalan haftalarda tüm maçlarını kazanarak ligi ikinci sırada bitirmek istiyor.

Editör: Samet Karadağ