ORDU HALKI NE DİYECEK,NE İSTEYECEK
banner66


ORDU HALKI NE DİYECEK,NE İSTEYECEK

ORDU HALKI NE DİYECEK,NE İSTEYECEK

Mükerrem Türe

06 Aralık 2018, 12:42
Bu makale 289 kez okundu

Ordu halkı büyük şehir olmayı büyük çoğunlukla onayladıktan sonra yapılan yerel seçimde büyük şehir belediye,ilçe ve beldelerde yönetim yetkisini Ak partili yöneticileri seçerek daha iyi hizmet alırız dediler. Ak partili yöneticileri seçerek hizmet istediler.Ne kadar hizmet aldıklarını Ordu halkı takdir edecektir.

             Evet şehir merkezlerinde yapılan belediye hizmetlerinin dışında kalan kırsal alanda ,yol hizmeti dışında bir hizmet aldım diyen mahalle halkı var mı ?Kırsal alanda yaşayan halkın evlerinin alt yapısı,mahalle yollarının düzenlenmesi,park.çocuk bahçesi,belediye taşımacılığı,gibi hizmetlerde belediyelerin hizmet ettiğini gören var mı?Kırsal alanda yaşayan halk çamur çiğnemekten kurtuldu mu?Kırsal alanda özel açılmış yollar dışında yeni bir yol açılıp hizmete girdi mi?Kırsal alanda yaşayan halkın güvenliğini,huzurunu sağlayan güvenlik görevlisi devriyesi gördünüz mü?Kırsalda yaşayan halk olarak refah durumunu iyileştirecek yatırım yapıldı mı? Daha doğrusu şehir merkezinde yapılan belediye hizmetlerinden hangi hizmet kırsal alana yapıldı.

              Ordu ili büyük şehir olalı dört yıl oldu.2019 yılından itibaren  büyük şehir halkı olarak şehirde kırsalda yaşayan herkes belediyede yaşamanın bedeli olan kendisine sunulan hizmetlerin karşılığı  vergi ve harçları ödeyecek.''Park parası,kaldırım parası Alt yapı parası gibi ''Kullandığın suyun parasını almak için ,bu güne kadar özel olarak kullandığın suyuna saat takılacak.Şehirde olduğu gibi hayvan beslemen,ahır ve kümes yapman izne bağlı olacak.İzin almadan ev yapman zaten mümkün değil. Daha doğrusu şehirli olarak yaşayacak kırsalda yaşayan da.

              Dört yıl çabuk geçti.Geldik ikinci dönem yaşayacağımız belediyelerin başkanlarını seçmeye. Görünen o ki şehirde  yaşayanın başkan seçerken istekleri ile kırsalda yaşayanın istekleri uyum sağlamıyor.Şehirdeki var olan hizmetlerin daha iyi verilmesi için,kırsaldaki hizmetin gelmesi için tercih yapacak.Yeni seçilen başkanların işi çok zor görünüyor.Tabi ki kırsalda yaşayan halkın ne diyeceği ve ne isteyeceğine bağlı olarak.

 

Yorum Gönder