Ordu’da ilk defa düzenlenen Tiyatro Festivali, 19 Şubat’ta başladı. Festivalin açılış oyunu olarak Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun “Aşk ve Gurur” adlı oyunu sahnelendi. Festival kapsamında, Gaziantep, Akçaabat, Uşak, Diyarbakır, Giresun ve Adana şehir tiyatroları da Ordulu tiyatro severlerle buluştu. Festivalde Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu da sezon oyunlarından “Rumuz Goncagül” ve “Bu Kimin Hayatı” adlı oyunlarıyla seyirci karşısına çıktı.

Whatsapp Image 2024 02 28 At 14.35.06 (2)

Duygusal Bir Final

Festivalin son gününde, 27 Şubat’ta galası gerçekleşen “Bu Kimin Hayatı” adlı oyun, izleyicilerden büyük beğeni topladı. Oyunun konusu, trafik kazası sonucu boyundan aşağısı felç kalan ve yaşamak istemeyen bir heykeltıraşın hikayesini anlatıyordu. 

Tiyatro Emekçilerine Teşekkür

Galanın bitiminde konuşma yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Sanat Dairesi Başkanı Zabit Yön de, festivalin başarıyla tamamlandığını belirtti. Yön, “Gelen ekiplerin karşılanmasından oyunun sahnelenmesine, konaklamalarından yolcu edilmesine kadar. Bütün etkinliklerde Karadeniz Tiyatromuzun emekçilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 60 yıldır perdelerini kapatmayan Karadeniz Tiyatro’muzun bir oyunu ile yapalım istedik. 60 yıl boyunca bu tiyatronun bugüne gelmesin de bu güzel etkinliklere 60. Yıl şerefine düzenlenmesinde emeği geçen 1964 yılından bugüne kadar görev almış yönetmeninden oyuncusundan ışıkçısına tüm tiyatro emekçilerine teşekkür ediyoruz. Aramızdan ayrılanlara rahmet diliyoruz. Bu güzel etkinliği düzenlememizde bizlere desteklerini her daim artırarak devam ettiren büyükşehir belediye başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Editör: Atakan Öztürk