Geçen sezon devre arasında Belediye Kütahyaspor'a transfer olan ve özellikle bu sezon attığı gollerle birlikte takım kaptanlığına kadar yükselen Ordulu forvet oyuncusu Can Muhammet Vural, takımının Play-Off maçlarında elenmesinin ardından sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Ordu Futbolu'nun yetiştirdiği futbolculardan birisi olduktan sonra Bölgesel Amatör Lig ekibi Atakum Belediyespor forması ile dikkat çeken ve profesyonel liglere adım atan Can Muhammet Vural, bu sezon Belediye Kütahyaspor forması ile çıktığı 30 maçta 22 gol atmayı başardı. Play-Off maçlarında üç gol birden atan Vural'ın bu performansı takımı üst lige çıkarmak için yeterli olmadı.

Can-Muhammet-Vural

25 yaşındaki Can Muhammet Vural, sosyal medya hesabından yaptığı uzun bir açıklamada Belediye Kütahyaspor'a veda ettiğini açıkladı. Sevgili Ailem diyerek başlayan açıklamanın veda cümlelerinde “1,5 yıldır gururla kaptanlığını yaptığım Belediye Kütahyaspor’dan ayrılmış bulunmaktayım. Çok büyük karaktere sahip ekiptik. Gerçekten hepinizi tanıdığım için çok şanslıyım. İyi ki diyebileceğim nadir insanlardan oldunuz. Teşekkürün en büyüğü ise büyük Belediye Kütahyaspor taraftarınadır. 7’sinden 70’ine hepsinin sevgisini gördüğüm beni her zaman bir Kütahyalı olarak gören ve 90 dakikalarca hiç susmayan, her zaman 12. adam olarak yanımızda olan büyük taraftar sizleri asla ama asla unutmayacağım. İstediğimiz sonucu alamadık ama bilin ki ben ve arkadaşlarım neyimiz varsa fazlasını verdik fakat nasip olmadı. Umarım bir gün hak ettiğiniz yere çıkarsınız, dualarım sizinle. Ben Can Muhammet Vural, sizleri her zaman güzel hatırlayacağım Allah'a emanet oldu.“ ifadeleri yer aldı.


Belediye Kütahyaspor'dan ayrılık kararı sonrasında hedefe giden 3.Lig takımlarının yeni sezon öncesinde transfer radarına giren Can Muhammet Vural, kariyerinde şu ana kadar farklı takımlarda 2.Lig'de 44 maçta 5, 3.Lig'de 106 maçta  40 gol atma başarısı gösterdi. Can Muhammet Vural kariyerinde Türkiye Kupası maçlarında 10 maçta 2 gol atarken kariyerinin başlarında forma giydiği Bölgesel Amatör Lig'de ise 24 maçta 5 gol atmıştı.

Editör: Samet Karadağ