Ordu Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz; Programla kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenilirliğinin güçlendirilmesi ve  tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılarak üretim maliyetlerini düşürülmesinin amaçlandığını ifade etti.

45 Projeye Destek Verilecek

Müdür Yılmaz; hibe programı kapsamında 45 yatırımcımızın hibe desteği almaya hak kazandığını, yatırımların gerçekleştirilmesi ile 72 milyon TL tutarında yatırımın ilimize kazandırılacağını ve yatırımcıların 36 milyon TL hibe desteğinden yararlanacağını söyledi.

 Fındık Hasat Filesi Projesi Desteklenecek

Özellikle fındık bahçelerinde file sisteminin kurulmasına destek verilmesi ile fındık hasat maliyetinin önemli ölçüde azalacağını belirten Yılmaz, “ aflatoksin oluşumunun önemli oranda önüne geçileceğini, üründe randımanın yükseleceğini, dalda olgunlaşan fındığın silkeleme usulü ile yeni sürgünlerin hasar görmeden hasat işleminin kolayca yapılacak. Hibe desteğine hak kazanan gerçek ve tüzel kişilerin İl Müdürlüğümüz ile irtibata geçerek hibe sözleşmelerini süresi içerisinde imzalamaları ve sözleşmede belirtilen süre içerisinde yatırımlarını tamamlamaları gerekiyor” diye konuştu. Haber merkezi

Ordusiad'da Gündem Fındıklı Dondurma Ordusiad'da Gündem Fındıklı Dondurma

Editör: Soner Özdemir