Türkiye Satranç Federasyonu Ordu İl Temsilcisi Turnuva Direktörü Önder Zafer Fazla, Türkiye Satranç Federasyonu Fatsa İlçe Temsilcisi Başhakem Cevat Öztürk, Türkiye Satranç Federasyonu Ünye İlçe Temsilcisi Başhakem Yardımcısı Veysel Sadan, Türkiye Satranç Federasyonu Kumru İlçe Temsilcisi Hakem Mevlüt Köstek, Hakem Ahmet Solgan, Hakem Fahri Özgen ve Hakem Mevlüde Köstek yönetiminde gerçekleşen ve 2 gün süren turnuva sonunda dereceye giren 38 sporcuya madalya ve kupa taktim edildi. Ödül törenine Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Milletvekili adayı İsa Yüksel, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Vedat Aydoğan, Ziraat Odası Başkanı Haydar Gürsu’da katıldı. 

8 Ilin Satranc Sporculari Fatsa Da Ter Doktu 1649

Turnuvada 7 yaş kategorisinde erkeklerde Trabzon ilinden Yiğit Özkılıç kızlarda Ordu'dan Aliağa Beren maden 8 yaş kategorisinde erkeklerde Ordu ilinden Bedirhan Özmen kızlarda Ordu'dan Erva Sare teke 9 yaş kategorisinde erkeklerde Samsun ilinden Ahmet Emir Kahraman kızlarda Ordu'dan Öykü Beren Yılmaz 10 yaş kategorisinde erkeklerde Ordu ilinden Barbaros Jant Sevük kızlarda Ordu'dan Ecem Keskin, 11 yaş kategorisinde erkeklerde Ordu'dan Bahadır Yağız Özmen kızlarda Ordu'dan Zeynep Mivra Türkkan, 12 yaş kategorisinde erkeklerde Ordu'dan Kemal Burak küçük, kızlarda Ordu'dan Bade Keskin ve açık kategoride erkeklerde Ordu'dan Yaşar Yağız Aslanbey ve kızlarda Ordu'dan Begüm Özgül birinciliği elde ettiler.

8 Ilin Satranc Sporculari Fatsa Da Ter Doktu 412

“ÇOCUKLARIMIZIN SATRANÇ ÖĞRENMESİ NOKTASINDA HASSASİYET GÖSTERİYORUZ”

Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Satranç turnuvasının geçen yıl ilkini düzenlediğimizde bunun artık Fatsa'da ikincisinin ve üçüncüsünün düzenlenerek geleneksel hale getirilmesi kararını almıştık. Bu yılda ikincisinin düzenlenmesinden dolayı duyduğum memnuniyeti belirtmek istiyorum. Emeği geçen tüm hoca arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Satranç sporunun çocuklarımız üzerindeki etkilerini zaten hepimiz biliyoruz ki çocuklarımızın satranç öğrenmesi noktasında turnuvalara katılması noktasında bu hassasiyeti gösteriyoruz. Onların gerek kişisel gelişimine gerekse zihinsel gelişimine çok büyük katkılar sağlaması aynı zamanda bu sporun ilçemizde güzel bir farkındalıkla gelişmesi bizim de üzerimize ayrı bir sorumluluk yüklüyor. Ben bu güzel organizasyona katılan ama dereceye giremeyen öğrencilerimizi de ayriyeten tebrik etmek istiyorum diğer taraftan da iki gün boyunca burada düşünceleriyle, zihinleriyle, oyun kurgularıyla, bu organizasyona değer katan ve ödül alan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu güzel organizasyonunda en ufak bir tatsızlığa meyil vermeden gerçekleşmesine büyük emek veren değerli hocalarımıza ve çok kıymetli çalışma arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi. 

FATSA BELEDİYESİ GELENEKSEL 2.SATRANÇ TURNUVASI DERECEYE GİREN SPORCULAR

7 YAŞ KATEGORİSİ

ERKEKLER
1.YİĞİT ÖZKILIÇ - TRABZON
2.KUZEY MİRZA EMİRZEOĞLU - ORDU
3.OSMAN BATUR ÖZEN - ORDU

KIZLAR
1.ALYA BEREN MAĞDEN - ORDU
2.ELA TURHAN - TRABZON
3.DEFNE KOCAMAN - ORDU

8 YAŞ KATEGORİSİ

ERKEKLER
1.BEDİRHAN ÖZMEN - ORDU
2.YUSUF TUĞRA ELBİR - ORDU
3.MEHMET SELİM YILDIRIM - BAYBURT

KIZLAR
1.ERVA SARE TEKE - ORDU
2.AHMET EMİR KAHRAMAN - SAMSUN
3.AYTUĞ ÖZTÜRK - ORDU

9 YAŞ KATEGORİSİ

ERKEKLER
1.AHMET ŞENOL - ORDU

KIZLAR
1.ÖYKÜ BEREN YILMAZ - ORDU
2.ELİF ZÜMRA ÖZBEK - ORDU
3.ELİF NİSA SAATÇİ - İZMİR

10 YAŞ KATEGORİSİ

ERKEKLER
1.BARBAROS JAN SEVÜK - ORDU
2.SEZGİN ALİ UZUN - BAYBURT
3.GÜNEŞ UĞUR BAŞ - TRABZON

KIZLAR
1.ECEM KESKİN - ORDU
2.HANDE DURU SİPAHİOĞLU - ORDU
3.EBRAR TUANA YERİŞ - ORDU

11 YAŞ KATEGORİSİ

ERKEKLER
1.BAHADIR YAĞIZ ÖZMEN - ORDU
2.ALİ EYMEN TEPE - ORDU
3.ARAS YILMAZ - ORDU

KIZLAR
1.ZEYNEP MİVRA TÜRKKAN - ORDU
2.ASYA NİLCAN SÖZKESEN - ORDU

12 YAŞ KATEGORİSİ

ERKEKLER
1.KEMAL BURAK - ORDU
2.EYMEN ÖZŞAHİN - ORDU
3.MUHAMMED BURAK GÜRKAN - ORDU

KIZLAR

1.BADE KESKİN - ORDU
2.HAFSANUR YAĞAL - ORDU

AÇIK KATEGORİ

ERKEKLER
1.YAŞAR YAĞIZ ASLANBEY - ORDU
2.TALHA ŞAHİN - ORDU
3.MUHAMMET KUZEY BERBER - ORDU

KIZLAR
1.BEGÜM ÖZGÜL - ORDU
2.ZEYNEP CANSIN CELLAT - ORDU
3.BÜŞRANUR DİBEKÇİ - ORDU