2023-2024 sezonunda TFF 3.Lig'de 52 Orduspor Futbol Kulübü ile Çimentaş Elazığspor Play-Off final maçında karşı karşıya gelecek. 52 Orduspor Futbol Kulübü İstanbul'da Ordulu futbolseverlerle bu sezon ilk kez karşı karşıya gelecek ve bu karşılaşma final mücadelesi olacak. 52 Orduspor Futbol Kulübü son olarak 383 gün önce İstanbul'da 3.Lig müsabakası için sahaya çıkmıştı. 8 Nisan'da İstanbul Şile'de Gema Polimer Şile Yıldızspor karşısında İstanbul'da sahaya çıkan 52 Orduspor Futbol Kulübü bu maçı 2-0 kazanmıştı.

52 Orduspor Futbol Kulübü ile Çimentaş Elazığspor kulüp tarihlerinde üçüncü kez karşı karşıya gelecek. 3.Lig'de ilk olarak 2017-2018 sezonunda mücadele etmeye başlayan 52 Orduspor Futbol Kulübü, Çimentaş Elazığspor ile kulüp tarihinde ilk kez geçen sezon karşı karşıya gelmişti. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün 3.Lige yükseldiği sezon Çimentaş Elazığspor 1.Lig'de mücadele ederken takım üst üste lig düşmüş ve geçen sezon Ordu ekibi ile aynı grupta yer almıştı. 52 Orduspor Futbol Kulübü ile Çimentaş Elazığspor arasındaki iki maçta farklı galibiyetler elde edilmişti. n 52 Orduspor Futbol Kulübü ile Çimentaş Elazığspor kulüp tarihlerinde iki kez karşı karşıya gelirken, geçen sezon oynanan maçlardan bir tanesini Ordu ekibi 5-1, diğerini ise Elazığ ekibi 3-0 kazandı.

3.Lig'de grup etabında deplasmanda 14 maça çıkan 52 Orduspor Futbol Kulübü bu maçların hiç birisini İstanbul'da oynamadı. 52 Orduspor Futbol Kulübü Play-Off sürecinde de Balıkesir'de Ayvalıkgücü Belediyespor ve İzmir'de Aliağa Futbol A.Ş. ile karşı karşıya gelmişti.

Editör: Samet Karadağ