Ordu'yu profesyonel liglerde temsil eden üç takımdan bir tanesi olan ve geçen sezon olduğu gibi bu sezon da Play-Off finaline adını yazdıran 52 Orduspor Futbol Kulübü, en fazla maç oynadığı bir dönemi geçiriyor. Geçen sezon Play-Off sürecinde dört maç yapan 52 Orduspor Futbol Kulübü bu sezon değişen Play-Off sistemi ile birlikte finale gelene kadar beş karşılaşma oynadı. 52 Orduspor Futbol Kulübü final maçı öncesinde ise son oynadığı 20 Mayıs'taki Aliağa Futbol A.Ş. maçıyla birlikte son bir aylık takvimde yedi karşılaşmaya çıktı.

52 Orduspor Futbol Kulübü 21 Nisan'da Küçükçekmece Sinopspor Kulübü ile Ordu'da oynadığı maç ile maratona başlarken 27 Nisan'da Artvin Hopaspor maçıyla lig sürecini bitirmişti. Play-Off 1.Tur maçında 2 Mayıs'da penaltılara giden maçta İnegöl Kafkas Spor Kulübü ile karşı karşıya gelen 52 Orduspor Futbol Kulübü bu maçtan dört gün sonra 6 Mayıs'ta Ayvalıkgücü Belediyespor ile karşı karşıya gelmişti. 52 Orduspor Futbol Kulübü 10 Mayıs'ta Balıkesir'de sahaya çıkarken bu maçı kazanıp tur atlamış ve 15 Mayıs'ta Ordu'da Aliağa Futbol A.Ş. ile karşı karşı karşıya gelmişti. 52 Orduspor Futbol Kulübü 20 Mayıs'ta ise İzmir'de Aliağa Futbol A.Ş. ile penaltılara giden bir maç oynayarak bir ayda yedi gün 690 dakikalık bir süreci geride bıraktı.

TFF 3.Lig'de Cumartesi günü final maçı oynayacak olan 52 Orduspor Futbol Kulübü bir ay içerisinde oynadığı yedi maçın üçünü 90 dakikalık dilimle kazanırken ikisini penaltı atışları sonrasında kazanmıştı. 52 Orduspor Futbol Kulübü iki maçtan da beraberlikle ayrıldı.

Editör: Samet Karadağ