2023-2024 sezonunda Ordu 2.Amatör Lig’de 12.hafta mücadelesinde Ünye’de Oney 52 Spor ile Fevzi Çakmak Gençlerbirliği karşı karşıya gelmişti Farklı hedefleri olan iki takım arasındaki maçta Oney 52 Spor maçı 1-0 kazanırken aldığı galibiyet ile matematiksel olarak 1.Amatör Lig’e yükselmeyi başardı ve kurulduğu ilk sezonunda 2.Amatör Lig’den 1.Amatör Lig’e yükseldi. Oney 52 Spor ile Fevzi Çakmak Gençlerbirliği maçı öncesinde ise futbolcular seramoniye maske ve pankart ile çıktı.

Oney 52 Spor’da futbolcular seramoniye, bir önceki maç olan Ünye Futbol Kulübü maçında ağır bir sakatlık geçiren Ahmet Fergan Karayiğit için ‘Geçmiş olsun Ahmet, Bu Şampiyonluk Senin İçin’ pankartı ve maskesi ile çıktı. Oney 52 Spor ile Ünye Futbol Kulübü arasındaki maçta yaşadığı sakatlık ile el bileği kırılan Ahmet Fergan Karayiğit sezonu kapatmıştı. Ahmet Fergan Karayiğit, Oney 52 Spor'a bu sezon Mart ayı içerisinde transfer olmuştu.

Ünyespor'da futbola başlayan ve daha sonra ilçe takımında yapılan oluşum gereği Ünye 1957 Spor'da altyapıda forma giymeye başlayan Ahmet Fergan Karayiğit, Orduspor 1967 A.Ş.'nin ilk kez 3.Lig'de mücadele ettiği 2021-2022 sezonu başında ise takıma transfer olmuş ve bu süreçte profesyonel sözleşmeye imza atmıştı. Sezonun devre arasında takımdan ayrılan ve Bölgesel Amatör Lig ekibi Erzincan Ulalarspor'a transfer olan Ahmet Fergan, daha sonra Ünye 1957 Spor forması giymiş, bu sezon ise Oney 52 Spor'dan önce Ordu 1.Amatör Lig'de Dumlupınarspor forması giymişti. 
 

Editör: Samet Karadağ