TFF 3.Lig 1 ve 2.Grup Play-Off finalistlerinin 2.Lige çıkmak için son maça çıktığı mücadele olan 52 Orduspor Futbol Kulübü ile Çimentaş Elazığspor maçı Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park'ta oynanmıştı. Bu süreçte Çimentaş Elazığspor 90 dakikalık süreçte maçı 3-0 kazanarak 2.Lige yükselmişti. Birçok stadyum konusunda final maçının oynanacağı yer merak edilirken, final maçının Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park'a alınması Ordulu futbolseverleri sevindirmişti ancak beklenen yaşanmadı.

52 Orduspor Futbol Kulübü ile Çimentaş Elazığspor arasındaki Play-Off Final maçında Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park'ta taraftar sayılarının eşit şekilde yapılarak tribün dağılımı yapılmıştı. 52 bin 280 kişi kapasiteli Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park'ta hem 52 Orduspor Futbol Kulübü hem de Çimentaş Elazığspor taraftarlarının yoğun ilgi göstermesi beklenirken, 52 Orduspor Futbol Kulübü için 21 bin kişilik yer ayrılmıştı. İki takım da kendilerine ayrılan yerleri dolduramazken, tribünlerde çok fazla boşluk dikkat çekmişti. 52 Orduspor Futbol Kulübü tribünlerinde bayrakların olması renkli tribün görselini beraberinde getirirken, stadyum ise dolmamıştı. 

3.Lig Play-Off Final maçı olan mücadelede sahada 3.Lig seviyesinin üzerinde bir futbol oynanırken 52 Orduspor Futbol Kulübü ile Çimentaş Elazığspor arasındaki Play-Off Finali 25 Mayıs Cumartesi günü 52 bin 280 kişi kapasiteli Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park'ta oynanırken bu maçta tribünlerde 28.488 biletli taraftar yer aldı. 52 Orduspor Futbol Kulübü son iç saha maçında ise Ordu'da yaklaşık 20 bin taraftar önünde oynanmıştı.
 

Editör: Samet Karadağ