Geçtiğimiz sezon devre arasında 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün sürpriz transferlerinden birisi olan ve Bölgesel Amatör Lig ekibi Çarşambaspor'dan kadroya katılarak 2.5 yıllık sözleşme imzalayan hücum oyuncusu Halil İbrahim Kaya, beklentileri karşılayamamıştı. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde ligde farklı maçlarda belli süreler alan ve Cahit Erçevik'in ilk maçında Play-Off sürecinde kadroya alınmış ancak süre alamamıştı. Halil İbrahim Kaya, daha sonra ise Cahit Erçevik dönemindeki maçların hiç birisinde kadroya alınmamıştı.

Teknik Direktör Cahit Erçevik'in kadroda düşünmediği Halil İbrahim Kaya için yeni sezon öncesinde yönetime olumsuz rapor sunduğu öğrenilirken, 52 Orduspor Futbol Kulübü formasıyla geride kalan sezonda 8 maça çıkarak sadece 1 gol atan hücum oyuncusunun takımdan gönderilmesi gündeme geldi. 52 Orduspor Futbol Kulübü, yeni sezonda Kadir Ari ve Nevzat Bilen ile yeniden anlaşırken dış transferde ise Emre Gemici ve Harun Özcan transferlerini gerçekleştirmişti.

Galatasaray altyapısında forma giyerken A takımla antrenmanlara da çıkan ve profesyonel sözleşme bekleyen ancak alamayan Halil İbrahim Kaya, 2020-2021 sezonunda Bergama Sportif Faaliyetler A.Ş.'de profesyonel olduktan sonra Nevşehir Belediyespor ve Beyoğlu Yeni Çarşı Sportif Faaliyetler A.Ş.'de forma giymiş ve ardından BAL'da şansını deneyerek Bozüyük Vitraspor, Çeşme Belediyespor ve Çarşambaspor formaları giymişti. Halil İbrahim Kaya için 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde izlenecek yolun ise önümüzdeki haftalarda açıklanabileceği öğrenildi.

Editör: Samet Karadağ