2023-2024 sezonunda TFF 3.Lig'e şampiyonluk parolası ile başlamasına rağmen hedefi tutturamayan 52 Orduspor Futbol Kulübü, geçen sezon olduğu gibi bu sezon da Play-Off yürüyüşünü finalle taçlandırmıştı. 52 Orduspor Futbol Kulübü bu Play-Off yolculuğunda finalde Çimentaş Elazığspor karşısında kaybederken futbolcular ise maçın ardından büyük üzüntü yaşadı. 52 Orduspor Futbol Kulübü'ne Anagold 24Erzincanspor'dan kiralık olarak gelen Emre Sarıkaya, final maçının ardından ingilizce bir paylaşım yaptı.

Sezonun ilk yarısında Anagold 24Erzincanspor kadrosuna yer alan Emre Sarıkaya sadece Ziraat Türkiye Kupası'nda şans bulurken devre arasında ise 52 Orduspor Futbol Kulübü'ne kiralık olarak gelmişti. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde lig sürecindeki 14 haftada 10 maçta şans bulan ve bu maçlarda 7 kez sahada 90 dakika kalan Emre Sarıkaya, Play-Off maçlarında ise yedeğe çekilmişti. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün Play-Off maçları sürecinde iki maçta 31 dakika sahada kalan Emre Sarıkaya final maçında süre bulamamıştı.

52 Orduspor Futbol Kulübü'ndeki kiralık sözleşme Haziran sonunda bitecek olan 2003 doğumlu savunma oyuncusu Emre Sarıkaya'nın 2.Lig ekibi Anagold 24Erzincanspor ile 2027 yılına kadar sözleşmesi sürüyor.

Editör: Samet Karadağ