TFF 3.Lig'de Ordu'yu temsil eden takımlardan bir tanesi olan 52 Orduspor Futbol Kulübü geçen sezon olduğu gibi bu sezon da kulüp tarihinde 2.Lige yükselmeye çok yaklaştı. Geçen sezon Play-Off Finali oynayan ve Ankara'da Belediye Derincespor'a kaybeden 52 Orduspor Futbol Kulübü, bu sezon ise İstanbul'da Çimentaş Elazığspor'a kaybetti. 52 Orduspor Futbol Kulübü yine kaybeden taraf olurken bu süreçte 3.Lig'deki yedinci sezonunda da terfi şansı elde edemedi.

52 Orduspor Futbol Kulübu-59


Köy Hizmetleri, Özel İdarespor, Güzelorduspor isimleriyle Ordu Amatör ve Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden Ordu temsilcisi, 3.Lig'e yükseldikten sonra adını Ordu Futbol Kulübü yapmıştı. Ordu Futbol Kulübü adını kullanmadan isim değiştiren ve 3.Lig'deki ilk sezonuna Yeni Orduspor olarak başlayan Mor-Beyaz-Yeşilli ekip, 2.5 yıl bu isimle mücadele etmişti. Ordu ekibi ilk dört sezonunda Play-Off'a kalamazken son yıllarda ise Play-Off'un gediklilerinden olmuştu. 3.Lig'de mücadele eden Ordu ekibinde Şükrü Bodur'un başkanlığa gelmesinin ardından takımın adı 52 Orduspor Futbol Kulübü olmuştu. 52 Orduspor Futbol Kulübü, bu sezonla birlikte üst üste üçüncü sezonunda Play-Off biletini almıştı. 

52 Orduspor Futbol Kulübü Fatsa Belediyespor

Geçen sezon Play-Off finaline kadar çıkan 52 Orduspor Futbol Kulübü, Ankara'da oynanan maçta Belediye Derincespor'a kaybetmiş ve 2.Lige yükselme hayallerini bu seneye ertelemişti. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde bu sezon takım yine Play-Off Finali'ne yükselirken, Çimentaş Elazığspor karşısında İstanbul'da Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park'ta 3-0 kaybetti. 52 Orduspor Futbol Kulübü yeni sezonda 3.Lig'de sekizinci sezonunu oynayacak.

Editör: Samet Karadağ