2023-2024 sezonunu şampiyonluk parolası ile açan ve geçen sezon final oynama başarısı gösteren takımı değiştirerek birçok transfer yapan 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde işler yolunda gitmiyor. Yavuz İncedal ile istediğini başaramayan ve Ahmet Yıldırım'ı takımın başına getirerek istikrarsız bir sezon ilk yarısı geçiren 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde altı futbolcu ile yollar ayrıldı. İlk olarak beş futbolcuyu gönderen 52 Orduspor Futbol Kulübü, daha sonrasında ise İrfan Başaran'ı kadro dışı bıraktığını açıkladı.

irfan nevzat

Bu sezon takımın attığı gollerde 3 kez katkı sağlayan ve bu bağlamda en golcü futbolcu olarak devre arasına giren İrfan Başaran için gelen çok kadro dışı kararı sonrasında takımda gözler orta saha transferine çevrildi. Şu ana kadar Artvin Hopaspor'dan Yusuf Atasoy ve Karacabey Belediyespor'dan Sinan Akaydın'ı transfer ederek forvet hattını güçlendiren 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde transfer hamlesi noktasında orta saha transferi ilk sıraya geçti.

Sergen İlhan

52 Orduspor Futbol Kulübü'nde Ali Kemal Başaran ve Sergen İlhan'ın yanı sırada ilk yarıda pek fazla süre almayan Mustafa Arda Mutlu ve Yiğit Tiryaki gibi isimlerin yeterli olmayacağını düşünen teknik ekip kolları sıvadı. Ahmet Yıldırım'ın transfer listesinin ilk sırasında Mehmet Alaeaddinoğlu olduğu öğrenildi.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ