2021-2022 sezonunda mücadele ettiği Ordu Yerel Erkek Basketbol Ligi'ne sıkı hazırlanan ve Ordu Gençlikspor, Ünye Akider ve Ünye Meçhul Asker ile birlikte mücadele eden Ulubey Ohtamış Spor Kulübü Erkek Basketbol Takımı, kulüp tarihindeki ilk turnuvasında beklentileri karşıladı ve oynadığı 6 maçın tamamını kazanarak şampiyonluğa olmuştu.

Ulubey Ohtamış Spor Kulübü Erkek Basketbol takımı Mart ayı başlarında başlayacak olan Bölgesel Lig biletini kaparken, bu müsabakaların çalışmasına ara vermeden başladı. Kulüp Başkanı Abdülaziz Özen ise lig öncesinde önemli açıklamalarda bulundu.

''BÖLGESEL LİGDEN ÇIKIP TÜRKİYE FİNALLERİNE GİDİNCE TRANSFER YAPMAYI PLANLIYORUZ''

Ulubey Ohtamış Basketbol takımı olarak Ordu yerel ligi şampiyonluğu sonrası tüm hazırlıklarımızı Türkiye Basketbol Federasyonu Bölgesel Büyük Erkekler Ligi'nde ilimizi en güzel temsil etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sportif anlamda sezon başında takımımızın oluşumunu basketbol şubesi sorumlumuz Alper Felek öncülüğünde gerçekleştirdik. Bölgesel lige göre iyi bir kadromuz var. Bölgesel ligi geçmemiz durumunda takımımıza 2. Lig'den eksik bölgelerimize takviye transfer yapacağız. Bölgesel lig için şimdilik bir fırsat transferi olmadığı sürece yeni bir oyuncu transferi düşünmüyoruz.

SAMET KARADAĞ / ORDU YORUM