Adıgüzel, "CHP Ordu'da büyükşehirde idare eden değil iddia eden bir aday koyacaktır. İyi Parti ile hiçbir şekilde ittifakımız söz konusu değildir. Bu konudaki kararlar Genel Merkezde alınır. Biz İyi Parti'nin kapısını Genel Başkan düzeyinde çaldık ve cevabı olumsuz oldu. Genel merkezimizin resmi olarak ittifak yapmadığı hiçbir Parti ile yerel düzeyde de üstü örtülü bir şekilde de dâhil pazarlık yapmak söz konusu değildir. CHP kurumsal köklü bir partidir iradesini de seçmenini de adayını da pazarlık mevzu yapmaz. Bu şekilde her yerde de Cumhuriyet Halk Partisi'nin kendi adayları olacaktır." dedi.

adıgüzel-19

Adıgüzel, "Gizli, örtülü ya da açık hiçbir partinin adayına destek söz konusu değildir. Bu dedikodular bir tezgâhtır. Bu tezgâh geçen 2019 seçiminde de ortaya konulmuş ancak bu oyunu bozmuştuk, yine bozacağız. Fakat 2019'da bu oyun nedeniyle Altınordu Belediyesi kazanılabilecekken kaybedilmiştir. Şu anda benzer bir kayıp yaşamamak kazanabileceğimiz yerleri alabilmek için Cumhuriyet Halk Partisi ilçelerde olduğu gibi büyükşehirde de kendi adıyla yola çıkacak ve bu aday da düşük profilli bir aday değil, iddia koyacak bir aday olacaktır. En az 2 eski AK Partili Belediye Başkanı iddiasında bir aday olacaktır. Ordu iki eski AK Partili belediye başkanına mecbur değildir." ifadelerini kullandı.
Atakan Öztürk 

Adıgüzel CHP Ordu Büyükşehir Belediyesi Adaylığı İçin Eski Bakanı İşaret Etti Adıgüzel CHP Ordu Büyükşehir Belediyesi Adaylığı İçin Eski Bakanı İşaret Etti

Editör: Atakan Öztürk